NOVA CUP 2019

Exhibiční závod Gočárovy schody již popáté

Gočárovy schody 2019 - 6
Zdroj: TN.cz
Téma:

Město Hradec Králové přivítá 28. září vrcholovou exhibiční akci Mitas Gočárovy schody, která se koná již od roku 2015. I v letošním roce se mohou návštěvníci těšit na několik novinek. Nejvýraznější z nich je prodloužení délky trasy závodu o necelý kilometr, kdy účastníky čeká zpestření v podobě lávky přes řeku Orlici.

Po startu na třídě ČSA závodníci vyrazí na Velké náměstí, odkud sjedou schody k zimnímu stadionu a poté se vydají přes lávku a vyjedou Gočárovými schody na Velké náměstí. Pokračují sjezdem schodů na Kozince, které je vrátí na okruh. Obdobnou trasu jako cyklisté absolvují také ve večerních hodinách běžci.

Závody odstartují již dopoledním závodem dětí, které jsou díky Chupa Chups zcela zdarma. Po poledni trasu absolvují početné kategorie nadšených amatérů a expertů. Divácky atraktivní bude v 15:30 představení kategorie Elite včetně závodu 1+1, kdy děti absolvují závod s jedním elitním jezdcem.

Elitní kategorie odstartují v 17:00 závodem žen a mužů v 17:45. Naposled se vydají na okruh běžci v 19:30.

Na startu se objeví zvučná jména. Kromě českých reprezentantů nebude na startovní listině chybět česká jednička Ondřej Cink či čtvrtá žena mistrovství světa Barbora Průdková.

Akce se uskuteční pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje PhDr. Jiřího Štěpána, Ph.D. Akce se uskuteční s podporou Královéhradeckého kraje a města Hradec Králové. Akce je součástí Calendarium Regina 2019.

Vítězové závodu Mitas Gočárovy schody:

♦ 2015: Jaroslav Kulhavý
♦ 2016: Jan Fojtík
♦ 2017: Marek Rauchfuss
♦ 2018: Marek Rauchfuss
 

TN.cz