Zájemci o dovolenou si sami vyberou

Exim tours a CK Fischer ruší letní dovolené. Klienti dostanou vouchery

Téma:

Jedním z nejzasaženějších odvětví ekonomiky koronavirovou krizí je turismus. Dvě největší tuzemské cestovní kanceláře Exim tours a CK Fischer v pátek oznámily, že ruší veškeré letní zájezdy až do konce srpna. Opatření se dotkne řádově desítek tisíc klientů, kteří už měli dovolenou u zmíněných cestovek zaplacenou. Informace přinesl deník E15.

„Nechceme, aby klienti, kteří měli koupený zájezd do zemí, kde se situace pravděpodobně rychle nezlepší, strávili celé léto čekáním, zda poletí. Takhle se budou moci svobodně rozhodnout, jestli a případně kam letos chtějí cestovat,” uvedl pro E 15 mluvčí CK Fischer Jan Bezděk. Obě cestovní kanceláře tak svým klientům nabídnou vouchery v plné ceně zájezdu a ponechají na jejich zvážení, zda se pro vybranou dovolenou rozhodnou ještě letos, nebo zda na ni odcestují až příští rok.

 

V nabídce obou cestovních kanceláří budou zřejmě znovu dovolené ve všech destinacích, kam bude po vzájemné dohodě jednotlivých států možné znovu vycestovat. Češi tak zřejmě nepřijdou o svá nejoblíbenější místa v Chorvatsku či v Řecku. „Klienti nebudou muset platit storno poplatky, dostanou voucher na zájezd v celé hodnotě, kterou zaplatili. Nic nemusí doplácet,“ řekl mluvčí Exim tours Petr Kostka.

 

Vše ale bude záležet na vývoji bezpečnostní situace v cílové destinaci a na výsledku vzájemných dohod zúčastněných států. „Klienti si původní zájezdy nakupovali za zcela odlišných podmínek. All-inclusive nebo výlety v destinaci a jiné aktivity se samozřejmě budou od původní nabídky lišit. Zrušením zájezdů dáváme klientům skrze voucher možnost rozhodnout se, zda chtějí cestovat i za současné situace,“ doplnil Bezděk.

 

 

Podle vyjádření místopředsedy Asociace cestovních kanceláří Jana Papeže se ostatní cestovní kanceláře k podobnému kroku zatím nechystají. Zájezdy na červenec a srpen tak zatím zůstávají v platnosti. „Ostatní kanceláře fungují dál, jak slibovaly klientům,“ uvedl Papež.


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz