Vzkaz ministra

Existuje koronavirus a není vyrobený? Prymula promluvil o častých mýtech!

Petr Zelený
Petr Zelený
17.10. 2020 14:36
Téma:

Ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) je v poslední době velmi aktivní na twitteru. Tento týden prostřednictvím sociální sítě Čechy vyzval, aby pokud možno zůstávali doma. V sobotu zase promluvil mimo jiné o mýtech, které doprovázejí celosvětovou pandemii.

Koronavirus vůbec neexistuje, šíří se i díky mobilní technologii 5G, celou pandemii řídí Bill Gates (případně jiní miliardáři), vývoj vakcíny slouží jen k tomu, aby spolu s ní očkovaní dostali i čip, který je bude sledovat.

 

Různých mýtů a konspiračních teorií, které obklopují pandemii Covid-19, je nepřeberné množství. Další se týkají třeba údajné zbytečnosti nošení roušek.

 

Do diskuze se v sobotu prostřednictvím sociálních sítí zapojil i ministr zdravotnictví Roman Prymula. V krátkém videu popsal pověry a fámy, které on osobně považuje za nejškodlivější.

 

"Jeden ze zásadních mýtů je, že virus vůbec neexistuje. Nebo že byl zplozen jaksi uměle a byl použit k tomu, aby zdecimoval celé lidstvo," řekl Prymula.

 

 

Virus podle něj s vysokou mírou pravděpodobnosti unikl z laboratoře. "Ale ne proto, že by tam byl nějakým způsobem modifikován. V podstatě se s ním pouze pracovalo jako v běžné laboratoři a kolem toho se pak rozvířila celá řada diskuzí," tvrdí ministr zdravotnictví.

 

Uznává, že konspiračních teorií je spousta, ale že podle něj se virus vyskytl přirozeně. Vzápětí na svém twitteru zveřejnil několik dalších krátkých videí, v nichž například komentuje zákaz zpěvu, nošení roušek nebo radí, komu z těch, kdo se k pandemii vyjadřují, vlastně naslouchat.

 

Poslechněte si, co dalšího ministr řekl:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz