svědectví kamaráda

Exkluzivně: Jak znásilňovač kdysi žil, než se z něj stal guru Jára

Guru Jára
Zdroj: Policie

Filipínská policie zatkla Jaroslava Dobeše, který je znám jako guru Jára, a bavilo ho znásilňovat své duchovní ovečky. Jak žil Dobeš, než v sobě odhalil dar odháčkovavat ženy? Máme exkluzivní svědectví.

Guru Jára byl zatčen na filipínském ostrově Siargao. Čtyřiačtyřicetiletý vůdce sekty Poetrie Jaroslav Dobeš byl souzen a odsouzen za takzvané odháčkování, kdy účastnice svých seminářů sexuálně zneužíval a znásilňoval.
 

Redakci TN.cz se ozval muž, který popsal, jak se z Dobeše stal nebezpečný guru Jára. Přinášíme část jeho svědectví. Identitu muže známe, ale nepřál si, aby jeho jméno bylo v médiích.
 

Pokud také něco o Dobešovi víte, ozvěte se na zpravy@nova.cz.
 

"Znal jsem Járu z dob, kdy byl ještě normální. Jaroslav měl pronajatý byt v Hodoníně, kde pospolu žilo několik studentů. Zde pořádal různá meditační setkání a vše bylo naprosto v pořádku. Sedělo se v kruhu na zemi v obýváku, Jaroslav pouštěl meditační hudbu a slovem meditace vedl.

 

 

Asi hodinové meditování, a pak klábosení o věcích mezi nebem a zemí. Meditování na téma toulání po hvězdách.
 

Všechno bylo naprosto v pořádku a mnohokrát si člověk ze setkání s ním odnášel příjemné duchovní zážitky. Toto bývalo pouze přátelské setkávání, ze začátku se mu za nic neplatilo.
 

V té době se Jaroslav také zabýval tím, že byl dealerem nějakého "zázračného" prostředku na čištění koberců. Jezdil někam k Jihlavě s plným batohem této chemie a osobně předváděl na kusu koberce, jak to funguje. Pak s ním jezdily i nějaké holky, se kterými bydlel v pronajatém bytě. Nějakou dobu jim to asi vydělávalo na obživu.
 

Můj osobní názor je, že asi tady zjistil, že peníze se dají vydělat i jinak, a začal pořádat meditační akce pro více lidí. Ze začátku dělal meditační akce v Hodoníně, pak ve Zlíně a na Rožnovsku. Za tyto meditace se už platilo.

 

 

Pak přerušil styky s Hodonínem. Přesunul se do Zlína, kde začal budovat školu pod názvem Poetrie. Od léta roku 1997 jsem jej neviděl a nestačil jsem se divit, co jsem později četl na internetu a těžko se mi tomu chtělo uvěřit.
 

Jak se asi před dvěma lety rozjela obžaloba proti Járovi, někteří staří známí z těch dob připustili, že se něco s ním ve vztahu k ženám dělo už tenkrát v těch letech 1996-1997 za zavřenými dveřmi. Většinou se za to ale ty osoby stydí a nikdo nechce říkat, jak to doopravdy bylo."

 

ČTĚTE TAKÉ:

DÁREK K NAROZENINÁM: Teenager toužil po sexu, znásilnil 13letou školačku

Znáte toho muže? Sliboval ženám sex podle 50 odstínů šedi, potom je znásilnil

Související témata:
TN.cz