video Děsivý souboj

Exkluzivní záběry: Žralok bílý svého druha téměř překousl na půl

Žralok bílý Ilustrační snímek
Zdroj: Profimedia
Téma:

Extrémně vzácné snímky z australského pobřeží zveřejnila stanice National Geographic. V krvavém duelu jsou na videu dva žraloci bílí, kteří se bijí na život a na smrt. Jeden z nich svého soupeře málem překousl na dvě půlky. Tento souboj je důkazem toho, že žralok bílý, jinak známý jako žralok lidožrout, je zároveň i kanibal.

Velké čelisti plné trojúhelníkových zubů, dva žraloci kanibalové, kdo s koho? Před několika dny stanice National Geographic ve Spojených státech spustila SharkFest. V rámci této "žraločí relace“ zveřejnila televizní stanice i video, na kterém spolu zápasí dva velcí žraloci. 

 

V zuřivém souboji zachyceném kamerou turistů na australském pobřeží se na sebe predátoři navzájem vrhají. Jeden ze žraloků nevyšel ze střetu zrovna vítězně. Jeho soupeř jej téměř přehryznul na polovinu.

 

 

 

Podle profesora Marka Meekana z Australského ústavu mořských věd jsou všichni žraloci kanibalové, dokonce i tento bílý. "Je to obrovský žralok, dlouhý přibližně čtyři metry, ale podívejte se na rozsah děsivého kousnutí. Je absolutně masivní,“ komentoval video Meekan.

 

 

Žralok bílý je zodpovědný za nejvíce nevyprovokovaných útoků na lidi mezi všemi žraloky. Proto se mu také přezdívá lidožrout. To, že jsou tito predátoři také kanibalové, ukazuje až nový výzkum. Podle Meekana se žraloci jedí navzájem snad po tisíciletí.

Související témata:
ts TN.cz