politika

Exministr Vojtěch má novou práci. Nastoupí do vedení velké společnosti

Skoumalová Tatiana
Tatiana Skoumalová
Aktualizováno 20:06
20.11. 2020 10:51
Téma:

V novém představenstvu Krajské zdravotní, která v Ústeckém kraji spravuje pět nemocnic, zasedne mimo jiné i bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. Rada Ústeckého kraje vyměnila na svém prvním zasedání představenstvo i dozorčí radu.

Ani po odchodu z ministerstva zdravotnictví se exministr Adam Vojtěch nebude mít špatně. Rada Ústeckého kraje ho jmenovala do představenstva společnosti Krajská zdravotní, která v regionu spravuje pět nemocnic.

 

Jedním z nově jmenovaných je i bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch. "Zdravotnictví v Ústeckém kraji jsem se věnoval již jako ministr," vysvětlil své nové místo Vojtěch na twitteru. "Řešil jsem situaci kolem Lužické nemocnice v Rumburku a pracoval na zlepšení dostupnosti zdravotní péče v pohraničí. V této práci budu pokračovat i v nové roli člena představenstva Krajské zdravotní," uvedl.

 

 

Představenstvo Krajské zdravotní je jejím nejvyšším orgánem, který rozhoduje o rozvoji společnosti. Do funkce Vojtěcha nominovalo hnutí ANO, které má v Ústeckém kraji svého hejtmana Jana Schillera (ANO). Ten chce nejspíš využít jeho zkušeností z vedení zdravotnického resortu a z první vlny pandemie. 

 

Krajská zdravotní je jednou z největších zdravotnických společností v zemi. Spravuje největší nemocnice ve městech Ústí nad Labem, Most, Chomutov, Teplice a Děčín. Základní majetek Krajské zdravotní je zhruba 5,3 miliardy korun. Nově zvolená rada Ústeckého kraje vyměnila na svém prvním zasedání představenstvo i dozorčí radu společnosti.

 

 

Adam Vojtěch se úřadu ministra zdravotnictví chopil v prosinci roku 2017 a vedl ministerstvo necelé tři roky. "Ta práce na ministerstvu byla náročná. Člověk trávil většinu času v práci a neviděl své blízké," řekl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který na svou funkci rezignoval koncem září. "Chci tím vytvořit prostor k řešení epidemie koronaviru, která nás ještě určitě nějaký čas bude provázet," vysvětlil Vojtěch.

TN.cz