zásah hasičů

Exploze a plameny! Hasiči bojovali s rozsáhlým požárem v Přerově

Téma:

U rozsáhlého požáru v Přerově zasahovalo od ranních hodin osm jednotek hasičů. Celá průmyslová hala, kterou pohltily plameny, byla po předchozích explozích výrazně narušena, hasiči tak museli zasahovat zvenku a z výškové techniky.

V neděli brzy ráno přijala tísňová linka hlášení o požáru v průmyslových halách v Přerově, hasiči okamžitě vyrazili do ulice 9. května, aby se pustili do boje s plameny.

 

"Statika nejvíce zasažené haly je intenzitou hoření a po předchozích explozích výrazně narušena. Zásah je veden v dýchací technice, zvenku a s využitím výškové techniky," informovali olomoučtí hasiči.

 

Na místo vyrazili profesionální i dobrovolní hasiči, kteří s rozsáhlým požárem bojovali až do dopoledních hodin. Kvůli rozsahu požáru byl vyhlášen druhý stupeň požárního poplachu.

 

 

Zatím není jasné, co stojí za vznikem požáru, to ukáže až vyšetřování po likvidaci plamenů.

 

GALERIE: Rozsáhlý požár v Přerově

1
/
34
Zdroj: HZS Olomouckého kraje
Rozsáhlý požár v Přerově - 34

 

"Škody jsou prozatím sečteny v částce 10 milionů korun. Vše je bez zranění," informovali hasiči krátce před sedmou hodinou ráno.

 

"Probíhá závěrečný průzkum termokamerou, požářiště nevykazuje žádná plamená hoření, dochází vzhledem k teplotě požářiště stále k odparu. Místo události je postupně připravováno k protokolárnímu předání vlastníkům," informoval v devět hodin mluvčí hasičů Zdeněk Hošák.

klma TN.cz