Masivní exploze

Exploze otřásla rodinnými domy na Opavsku! Policie prověřuje cizí zavinění

Policie ČR - ilustrační - 4
Zdroj: TN.cz/Jakub Deml
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 9. 7. 2020
Téma:

Speciální policejní jednotky ve čtvrtek časně ráno zasahovaly v Bolaticích na Opavsku. Rodinnými domy tam z ulice otřásla silná exploze, která poničila také zaparkovaná vozidla. Zatím není jasné, co přesně vybuchlo a kdo to způsobil. Vyloučený je únik plynu. Případ řeší moravskoslezští kriminalisté jako podezření z obecného ohrožení.

Čtvrteční výbuch podle dosavadních informací policie nikoho nezranil. Škoda na rodinných domech a autech ještě není vyčíslená. Exploze zazněla Bolaticemi před druhou hodinou ráno.

 

"Vzhledem k charakteru události byli na místo přivoláni policejní specialisté," uvedla policejní mluvčí Soňa Štětínská. Kynologové se speciálně vycvičenými psy a pyrotechnici si na pomoc zavolali také hasiče. 

 

"Je velmi krátce na učinění finálních závěrů, nicméně z vyhodnocení dostupných informací lze předběžně vyloučit například možný únik plynu, kriminalisté tak pracují s verzí exploze neznámého předmětu způsobené neznámou osobou," dodala Štětínská.

 

 

Případem se zabývá moravskoslezská kriminálka, řeší ho jako podezření z trestného činu obecného ohrožení. Žádá všechny svědky, aby se obrátili na bezplatnou linku 158. Všechny stopy teď vyhodnocují specialisté, čeká se i na znalecké posudky.

TN.cz