Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zmatek a panika

Exploze v Pekingu! Před ambasádou USA se ozval výbuch

Zdroj: APTN

Velká exploze otřásla ve čtvrtek diplomatickou čtvrtí v čínském Pekingu. Podle svědků došlo k výbuchu před americkým velvyslanectvím. Fotografie na sociálních sítích ukazují paniku a dým, který se z místa valil. Explozi potvrdilo i americké velvyslanectví.

"Něco právě explodovalo před americkým velvyslanectvím v Pekingu. Všude je kouř," tweetoval z místa softwarový vývojář Jimmy Zhong. Doplnil to záběry, na nichž je bílé SUV zaparkované před plotem velvyslanectví obehnané páskami.

 

 

Kolem běhají uniformovaní muži, zdá se, že před vozem leží tělo překryté plachtou a na místo přijíždí obrněný transportér. Výbuch potvrdily i světové agentury.

 

Denik Daily Mirror uvedl, že se neznámý muž pokusil přehodit přes plot ambasády podomácku vyrobenou bombu. Ta mu ale explodovala předtím, než ji přes plot hodil. Stejné informace přineslo i Radio Free Asia. Naopak čínská státní média uvedla, že policisté zabránili ženě v pokusu polít se benzínem a zapálit se. Z místa jsou hlášeny zranění. Bílé SUV má být policejní vůz, který výbuch poškodil.

 

 

Agentura Reuters uvedla s odvoláním na americkou ambasádu, že se před budovou pokusil neznámý muž odpálit bombu. Nikdo jiný kromě útočníka, kterého převezla do nemicnice sanitka, nebyl zraněn.

 

"Velká exploze u americké ambasády v Pekingu. Přilehlé ulice byly uzavřeny," tweetoval z Pekingu zpravodaj izraelského veřejnoprávní televize Amichai Stein.
 

vbo TN.cz