Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

výbuch autobusu

Exploze zasáhla Jeruzalém, na místě je nejméně 21 zraněných

Výbuch autobusu v Jeruzalémě
Zdroj: Twitter

Masivní exploze zasáhla v pondělí odpoledne ulice Jeruzaléma. Při výbuchu se zranily desítky lidí, v době exploze naštěstí v autobusu nebyli žádní cestující. Výbuch se obešel beze ztrát na životech.

Zranilo se nejméně 21 zraněných, z toho dva lidé vážně, sedm lidí utrpělo střední zranění, zbytek byl zraněn lehce.

 

 

Autobus vybuchl na křižovatce ulic Derekh Hevron a Moshe Bar'am na jihovýchodě Jeruzaléma. V době výbuchu v autobuse nikdo nebyl, zranění byli kolemjdoucí. Ti byli okamžitě převezeni do nemocnice.

 

"Policejní jednotky odpověděli na možnou explozi v Jeruzalémě. Záchranné sbory jsou na místě," napsal po výbuchu na Twitter izraelský policejní mluvčí Micky Rosenfeld.

 

 

Podle svědků po výbuchu autobus okamžitě zachvátily plameny, které se rozšířily na vedlejší autobus a automobil, uvedl portál Aruc ševa.

 

 

Ošetřující lékař potvrdil, že rány, které museli ošetřovat, připomínali následky po útoku. " Některá zranění obětí, které jsme přijali, byla způsobena hřebíky a šrouby. Připomíná to teroristický útok," uvedl pro izraelské národní noviny vedoucí pohotovosti  nemocnice Hadassah Ein Kerem.

 

Policie potvrdila, že příčinou exploze byla bomba ukrytá v zadní části prázdného autobusu. Motiv k umístění výbušniny ale zatím není znám.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Devastační výbuch na benzince v Rusku. Řidič kamionu skončil v plamenech

VIDEO: Pyrotechnika nezachránil ani speciální oblek. Roztrhala ho bomba!

klma TN.cz