zimní hrátky

Extrémní mrazy Rusy netrápí. Zaplavují sociální sítě experimenty

Téma:

Nejprve Američané a hned po nich i Rusové se začali na sociálních sítích chlubit experimenty s vařící vodou. Ta totiž po vyhození do mrazivého vzduchu vytváří působivé obrazce. U nás tento pokus rozhodně nezkoušejte - teploty nejsou dost nízké a mohli byste se opařit.

Překrásné kreace vytvořené díky vařící vodě a extrémnímu mrazu zaplňují internet. Teploty na východě Ruska klesají až k -50 stupňům. To ale místní obyvatele neodrazuje od venkovních radovánek. Fotky a videa Rusové na internetu sdílejí pod heslem "dubak challenge". Dubak je ruský slangový výraz pro zimu.

 

Pohádkovou zimu si užívají i v ruském hlavním městě. Ulice Moskvy pokrylo 50 centimetrů sněhu. "Je to úžasné! Myslím, že je to poprvé za celou zimu, kdy jsem vyšla ven a je tu tolik sněhu," říká nadšeně jedna obyvatelka Moskvy.

 

 

Velký úspěch na sociálních sítích sklízejí i fotky a videa ze zamrzlého jezera Bajkal. Prohánějí se po něm bruslaři i auta. Na hladině Bajkalu se tvoří až jeden a půl metru silný led a procházet se po něm je jako chodit po průzračném skle. Vidět je prý desítky metrů pod hladinu nejhlubšího jezera světa.
 

Související témata:
Ema Klementová, sei TN.cz