Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 11.6. 2018 21:17
migrační krize

Extrémní noc záchranářů! U Itálie z moře vytáhli přes 600 migrantů

Z moře u Itálie bylo zachráněno přes 600 migrantů
Zdroj: Twitter, MSF Sea

V noci na neděli měla italská pobřežní stráž pořádně napilno, celkem se jim podařilo z moře zachránit 629 uprchlíků, kteří se snažili překonat moře na gumových člunech. Jeden ze člunů se navíc během cesty rozpadl, záchranáři tak v naprosté tmě museli hledat lidi ve vodě.

"Po velmi náročné noci ve Středozemním moři Aguarius máí právě na palubě 629 lidí, mezi nimi je 123 mladistvých bez doprovodu, 11 dětí a 7 těhotných žen - z šesti různých operací. Aquarius nyní míří na sever do bezpečí přístavu," informuje organizace Lékaři bez hranic.

 

Záchrana dvou člunů, které cestovaly společně, přišla v kritickou chvíli, protože se jeden ze člunů během cesty rozpadl, v naprosté tmě museli záchranáři hledat asi 40 lidí, kteří popadali do vody.

 

"Po záchraně 229 lidí z těchto lodí Aquarius přijal 400 lidí, které už dříve zachránilo italské námořnictvo, pobřežní stráž a obchodní loď," informovala organizace během noci.

 

 

Aquarius je loď německé pobřežní stráže, kterou od února 2016 používají organizace Lékaři bez hranic a SOS Méditerranée k záchraně migrantů, kteří se pokoušejí překonat Středozemní moře.

klma TN.cz
Reklama