bouřky v Česku

Extrémní počasí zaměstnává hasiče! Řeší spadlé stromy a zatopené sklepy

Extrémní počasí zaměstnává hasiče ve Středočeském kraji - 3
Zdroj: HZS Středočeského kraje
Extrémní počasí zaměstnalo hasiče ve Středočeském kraji.
Lucie Staničková
Lucie Staničková, Kateřina Sejková
3.8. 2020 19:04
Téma:

Nepříznivé počasí, které vystřídalo tropy v Česku, zaměstnává především středočeské a pardubické hasiče. Od neděle už řešili několik desítek událostí v souvislosti s bouřkami a vydatným deštěm.

"Jen za neděli vyjeli středočeští hasiči přibližně k 82 událostem. Šlo zejména o technickou pomoc při čerpání vody v souvislosti se silným deštěm a popadané větve,“ informoval mluvčí hasičů Petr Svoboda.


První žádost o pomoc zaznamenala tísňová linka přibližně pár minut po sedmé hodině večer z Černošic. Tam došlo k zatopení garáže a sklepa rodinného domu.


Další události však na sebe nenechaly dlouho čekat. Nejvíce zasaženou oblastí byl podle Svobody okres Praha-východ, kde hasiči zasahovali přibližně u čtrnácti případů.

 


Největší problémy zaznamenali hasiči v obci Vodochody, která se nachází právě v tomto okrese. "Od půl jedenácté večer v obci zasahovalo postupně sedm jednotek. Voda se obcí valila na bývalý mlýn a hasiči museli postavit z pytlů s pískem a mobilních povodňových zábran hráz,“ popsal situaci Svoboda.


Také v pondělí vyjížděli středočeští hasiči k několika desítkám událostem. "Operační středisko zaznamenalo v pondělí do dvanácti hodin dopoledne 44 událostí. Nejčastěji šlo opět o čerpání vody, nebo odstraňování popadaných větví a stromů,“ dodal Svoboda.

 


Podobná situace je také v Pardubickém kraji. "V pondělí od dvanácti do šestnácti hodin jsme zasahovali u 15 událostí v souvislosti s počasím. Jednalo se o popadané podmáčené stromy,“ informovali na twitteru pardubičtí hasiči.

 

Kluzká silnice při dešti zaměstnala i královéhradecké hasiče. "Jezděte v tomto deštivém počasí opatrně, jen během dneška museli hasiči u dopravních nehod dvakrát vyprošťovat zraněné osoby. Jednou při dopravní nehodě v Náchodě - Bělovsi, podruhé pak při nehodě v Trutnově," uvedli na twitteru v pondělí odpoledne.

 

GALERIE: Extrémní počasí zaměstnalo hasiče

1
/
17
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Zásahy hasičů kvůli počasí v Pardubickém kraji - 4

TN.cz