Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Predator Race

Extrémní závod v Krušných horách připomíná boj o život

Zájem o běhání roste. Jenže běžci už se nespokojí jen s letním vyklusáváním. V kurzu začínají být překážkové běhy ve městech i volné přírodě. Redaktorka Víkendu Lucie Pazderková vyrazila na Predator Race a byl to opravdový zážitek. Sněhová nadílka byla tak velká, že jen probojovat se na start připomínalo boj o holý život.

Závody Predator race už fungují šest let. Za rok se jich pořádá kolem patnácti, každý z nich se běží jinde a má jinou úroveň. Takže poměřit své síly na trati můžou nejenom namakaní borci, ale i široká veřejnost.


Před každým závodem si můžou běžci prohlédnout celou trasu na mapě a můžou si ji i projít. Jen to převýšení a přírodní podmínky zažijí až na vlastní kůži v závodu a ten je vždy postavený tak, abyste cítili nohy ještě několik dní po závodě.


Na trati je vždy hodně ručkování, nošení těžkých pytlů nebo běh potokem, vodou, vodopádem – a to vše i v zimě.

 

 

Náročné to bylo po všech stránkách, ale krásné taky – cítit pod nohama křupající sníh a běžet bílou krajinou má své dokonalé kouzlo. Vyběhnutí do zimy a nasátí vzduchu, vonícího sněhem a jehličím, nás hned přesvědčí, že se ještě na příchod jara vůbec netěšíme.
 

TN.cz/vem