kuriózní případ

Facebook odstranil stránky města. Spletl si jeho název s nadávkou!

Bitche
Zdroj: Google Street View, Facebook
Francouzské městěčko na několik týdnů přišlo o svůj účet na sociální síti Facebook kvůli svému názvu - Bitche.
Lucie Krošová
Lucie Krošová
14.4. 2021 10:16
Téma:

Sociální síť Facebook čelí kritice kvůli tomu, že dočasně zrušila stránku francouzského městečka Bitche. Stalo se tak poté, co algoritmus, který internetová firma používá, vyhodnotil název města jako anglickou nadávku. Stránky už jsou opět zprovozněny. Zástupci Facebooku se městečku omluvili.

Francouzské městečko na několik týdnů přišlo o svůj účet na sociální síti Facebook. Algoritmus, který firma používá, totiž vyhodnotil jeho název Bitche jako anglickou nadávku Bitch (v překladu čubka).

 

"Facebook nás 19. března informoval, že naše stránky Ville de Bitche už nejsou on-line přístupné kvůli porušení podmínek užívání služby,“ uvedl starosta města Benoit Kieffer. "Vypadá to, že jméno našeho města si někdo špatně vyložil,“ dodal.

 

Ačkoli se město pokusilo firmu brzy poté kontaktovat, stížnost se podařilo vyřešit až nyní. Podle starosty tato kuriózní situace dokazuje, že metody, které Facebook používá při kontrolování obsahu na síti, nejsou úplně v pořádku.

 

 

Chybu už se konečně podařilo napravit. "Šéf francouzského zastoupení Facebooku mě právě osobně kontaktoval, že stránka je opět aktivní a omluvil se za způsobené nepříjemnosti,“ oznámil Kieffer.

 

Starosta omluvu přijal a dokonce pozval šéfa francouzského zastoupení i zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga na návštěvu města. "Dohromady můžeme uctít památku našich amerických přátel ze 100. pěchotní divize, kteří nás přijeli za druhé světové války z Jižní Karolíny osvobodit. Sami se hrdě označovali za 'sons of Bitche',“ prohlásil.

 

La page Facebook de la Ville de Bitche est nouveau publie. Facebook avait censur notre page Ville de...

Zveejnil(a) Ville de Bitche dne ter 13. dubna 2021

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

Štvou vás komentáře na sociálních sítích? Podívejte se na návod, jak změnit nastavení:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz