Sociální síť

Facebook opět chystá další změny, dotknou se všech uživatelů

Společnosti Facebook hrozí rozpad, důvodem jsou žaloby desítek států
Zdroj: TV Nova
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
19.3. 2021 7:00
Téma:

Sociální síť Facebook chystá další změny pro své uživatele, tentokrát ve fungování skupin. Začne odstraňovat doporučení, která dává uživatelům pro politické a občanské skupiny.

Nejnovější změny by se měly dotknout všech uživatelů. Facebook chce odstraněním doporučování skupin zajistit bezpečnost uživatelů. Facebook chce nové změny zavést v řádu několika měsíců a týkat se budou především zmíněného doporučování skupin či omezování uživatelů porušující pravidla.


Facebook začne informovat své uživatele, pokud se budou chtít připojit ke skupině, která porušuje pravidla. Zároveň takovéto skupiny nebude doporučovat.

 

 

"Z tohoto důvodu jsme nedávno z doporučení v USA odstranili občanské a politické skupiny i nově vytvořené skupiny," napsal šéf vývoje sociální sítě Tom Alison a dodal: "Lidé mohou i nadále do těchto skupin své přátele pozvat, avšak omezení jsme už začali šířit globálně."

 

Facebook také začne vyžadovat, aby administrátoři a moderátoři dočasně schválili všechny příspěvky, pokud má velký počet členů, kteří porušili její zásady nebo byli součástí jiných skupin, které byly odstraněny kvůli porušení jejích pravidel, informuje portál EconomicTimes.


Pokud bude někdo opakovaně porušovat zásady ve skupinách na Facebooku, společnost mu zablokuje možnost po určitou dobu zveřejňovat příspěvky nebo komentáře v jakékoli skupině. Rovněž nebude moci pozvat ostatní do žádné skupiny a nebude moci vytvářet ani nové.

 

Společnosti Facebook hrozí rozpad, důvodem jsou žaloby desítek států. Podívejte se na reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz