Sociální sítě

Facebook výrazně omezil funkce. Nejvíce se dotkly Messengeru

Messenger
Zdroj: TN.cz/ Thinkstockphotos.com
Ilustrační obrázek
Jan Houška
Jan Houška
22.12. 2020 15:55
Téma:

Společnost Facebook v Evropě výrazně omezila funkce mobilních aplikací Messenger a Instagram. Uživatelé nyní například nemohou vyhledávat staré konverzace nebo sdílené fotky.

Facebook tak učinil kvůli nové směrnici Evropské komise, která se týká soukromí a elektronické komunikace. Směrnice je platná od 21. prosince, avšak společnost Facebook funkce omezila už pár dní dříve.


Uživatelům se nyní zobrazuje pouze hláška "některé funkce nejsou k dispozici“. Omezily se například ankety jak na Messengeru, tak i Instagramu. Na Messengeru navíc zmizela také možnost přezdívek nebo sdílení mediálních souborů. Zajímavostí je, že omezené funkce se liší uživatel od uživatele.

 


Facebook od září přešel také na nový vzhled. Zatímco někdo změnu uvítal, konzervativnější uživatelé chtějí zpět to, na co byli po dlouhou dobu zvyklí.

 

Anketa

Zaznamenali jste změnu na sociálních sítích?

Hlasovalo 1409 lidí.

 

Nový vzhled přinesl odlišné rozložení stránky a podstatně větší písmo. Vývojáři se také oprostili od tradiční modré barvy typické pro Facebook a vsadili na bílou. Zároveň však počítají s variantou, že vzdušnější a čistější vzhled se všem líbit nemusí, a tak nabízí možnost zapnutí tmavého režimu, který je šetrnější k očím. Po jeho nastavení je celá stránka zbarvená do černošedých odstínů. 

 

Zuckerberg přišel o 170 miliard, společnosti z Facebooku stahují reklamy. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz