Novinka

Facebook zpřísňuje pravidla. Kvůli masakru na Novém Zélandu!

Muž na facebooku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Dva měsíce poté, co střelec živě přenášel masakr v mešitě na Novém Zélandu po facebooku, společnost oznámila zpřísnění pravidel pro uživatele. Jejich porušení bude mít okamžité následky.

Jak upozorňuje CNN, tvrdší pravidla začínají platit okamžitě. A lidé, kteří poruší "nejzávažnější ujednání", dostanou okamžitý zákaz živé vysílání (Facebook Live) na sociální síti používat po určitý čas, například na 30 dní.

 

Facebook přesně nespecifikoval všechny případy, kdy lidé dostanou okamžitou stopku. Ale uživatele nasměroval na aktuálně platné standardy komunity, které mimo jiné zapovídají šíření teroristické propagandy, násilí či sexuálně explicitní obsah.

 

Podrobná pravidla komunity na facebooku nicméně ve středu ráno nejsou dostupná, po jejich rozkliknutí stránka hlásí chybu. Obecné zásady se dají najít ZDE.Seznam závadného chování se má v následujících dnech ještě rozšířit.

 

 

Společnost tvrdí, že s novými pravidly v platnosti by střelec z Christchurche nemohl svůj útok, při kterém zemřelo na 50 lidí, vysílat.

 

Oznámení Facebook vydal těsně předtím, než Nový Zéland a Francie vydají takzvanou Christchurchskou výzvu (Christchurch Call) dalším zemím i technologickým firmám, aby dělaly více pro potlačování extrémistického obsahu na internetu.

 

Připomeňte si střelbu na Novém Zélandu v reportáži:

 

pez TN.cz