Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Záhadné zmizení

Případ zmizelé sestry: Našli se dva psi! Stopa zmátla policii

Pátrání - PEŠKOVÁ KATEŘINA
Zdroj: Policie ČR, Facebook

Na okamžik to vypadalo, že by se v případu ztracené zdravotní sestřičky z Kolínska mohly objevit nové souvislosti. Na Zlínsku se našli dva jorkšíři, přesně takoví, s jakými byla ztracená Kateřina Pešková naposledy viděna. Nyní ale policie informovala, že šlo bohužel o falešnou stopu.

"Kdo postrádá dva nalezené jorkšíry?" ptala se včera na svých facebookových stránkách obec Horní Bečva ležící ve Zlínském kraji. Všímaví diskutující si okamžitě propojili nalezené pejsky s pohřešovanou zdravotní sestrou z Doubravčic na Kolínsku. Ta před svým zmizením u sebe měla dva úplně stejné jorkšíry.

 

Případ okamžitě začala prověřovat policie v domnění, že by mohlo jít o stopu v případu pohřešované ženy. Následně však bylo podezření vyvráceno. Podle informací útulku už se o ztracené pejsky přihlásil místní majitel.

 

 

Kriminalisté jsou tím pádem zase na samém začátku. Dokonce se zatím nepotvrdily ani zprávy o možném pohybu ztracené Kateřiny vzcházející od veřejnosti. "Policii chodí informace o tom, že někdo zahlédl bílou Audi podobnou té, ve které byla naposledy pohřešovaná viděna," sdělila mluvčí kolínské policie Martina Fejfarová. "Policie vždy vyrazí věc prošetřit, zatím se ale žádné z možných podezření nepotvrdilo."

 

 

Apel policie na širokou veřejnost však stále platí. Kdo by měl jakékoliv informace o pohybu ztracené Kateřiny Peškové, ať vše hlásí na linku 158, případně se obrátí na nejbližší policejní stanici. Pohřešovaná pracovala jako ošetřovatelka a vrchní sestra v Centru péče Doubrava. Naposledy byla spatřena kolem poledne v Doubravčicích, kde nasedala do auta, bílé Audi Q5, právě se svými dvěma jorkšíry.

 

Zmizelá zdravotní sestra je přibližně 160 až 165 cm vysoká, vypadá na 40 až 50 let, je střední postavy, má světlé blond vlasy a hnědé oči. "Na sobě měla modré riflové kalhoty, tmavě modrou mikinu s kapucí, bílé triko, na nohou žabky a tašku černé barvy," doplnila Fejfarová.

mj TN.cz