Obvinění z podvodu

Falešná učitelka učila bez diplomu! Hrozí jí dva roky vězení

Téma:

Před soudem by mohla skončit žena, která se deset let prokazovala padělaným vysokoškolským diplomem a učila na základní škole na Znojemsku. Padělaným diplomem se přitom prokazovala už dříve.

Žena ještě na jaře pracovala na základní škole ve vesnici u rakouských hranic jako třídní učitelka v první třídě. Následně se ale ukázalo, že učila na základě kopie zfalšovaného vysokoškolského diplomu z Olomouce. Když to prasklo, ředitelka ji vyhodila a podala na ni trestní oznámení. Po půl roce vyšetřování padlo obvinění.

 

"V této kauze jsme zahájili trestní stíhání pro podvodné jednání," řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová. Podle státní zástupkyně Lenky Peroutkové tím, že předložila vysokoškolský diplom, spadla do jiné platové třídy.

 

 

"My jsme se dohodli na rozvázání pracovního poměru zatím dohodou," vysvětlila ředitelka základní školy Josefa Omelková s tím, že už se nebude dále vyjadřovat.

 

O falešném diplomu přitom podle informací TV Nova věděli někteří její nadřízení a nic s tím neudělali. Mezi ně patří i zástupce ředitelky, který je teď životním partnerem falešné kantorky.

 

Podle ženy, která je obeznámena případem, byla emailem informována ředitelka, její kolega zástupce a starosta. Dopisem byl pak informován i školský úřad.

 

 

"Já se k tomu nebudu vůbec vyjadřovat," reagoval zástupce ředitelky na dotaz televize Nova, zda o případu věděl a nic s tím neudělal.

 

Učitelka přitom už před 12 lety zfalšovala diplom brněnské univerzity, když nastupovala na školu ve Znojmě. Po vyhazovu ji obvinili z podvodu. Trestní stíhání bylo ale tehdy zastaveno po uhrazení způsobené škody. Nyní falešné učitelce hrozí za podvod až dva roky vězení.

pan, Onřej Požár TN.cz