Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 7. 7. 2018
policejní razie

Falešného lékaře z důchoďáku zavřeli, seniory vyhodili na ulici

Zdroj: TV Nova

Falešného lékaře Ivana Biháryho a jeho spolupracovnici poslal bratislavský soud do vazby. Domov seniorů, který vyučený kuchař provozoval a kde bez náležitého vzdělání poskytoval lékařskou praxi, nařídili uzavřít. Desítky nemohoucích starých lidí se tak ocitly ze dne na den na ulici.

Biháry provozoval domov několik let. Za ubytování seniorů si účtoval měsíčně i 700 eur. Ani zaměstnanci neměli tušení, že není lékař. "Chodil v bílém plášti, ordinoval. Normálně se nechal oslovovat pane doktore," popsala pro televizi Markíza dcera jednoho z klientů.

 

Slovenští kriminalisté zařízení sledovali delší dobu. Při razii zatkli falešného lékaře i jeho nejbližší spolupracovnici. "Podávali léky nitrožilně, formou tablet i kapek. Mohlo dojít k bezprostřednímu ohrožení zdraví osob, k předávkování, poddávkování i způsobení smrti," uvedl mluvčí policie Michal Szeiff.

 

 

Policisté budou prověřovat i údajně častá úmrtí pacientů v posledním roce. "Myslel jsem, že byli staří a prostě umřeli. Ale teď to vypadá podezřele," řekl zaměstnanec.

 

Rodiny si musely rychle rozebrat své odložené příbuzné. Ne pro všechny našli odpovídající zařízení. Některým našli odpovídající zařízení až v Partizánském nebo jiných městech daleko od Bratislavy. "Ráno mi volali, že musím manžela přesunout, protože se to tu zavírá. Nevím, jestli mi ho vyloží sem na ulici s postelí? Je to katastrofa," popsala starší žena.

TN.cz
Reklama