výdělky kapely

Fanoušci kvůli rozpadu Chinaski zuří: Točí se tam obrovské peníze!

Chinaski
Zdroj: Profimedia
Z kapely Chinaski odcházejí čtyři členové
Téma:

Kapela Chinaski v neděli šokovala, když oznámila odchod čtyř dlouholetých členů. Někteří fanoušci pláčou, jiní dokonce zuří. A litovat odchodu nejspíš budou i brzy již bývalí členové - v kapele se totiž točí obrovské peníze.

Od ledna budou vídat fanoušci kapelu Chinaski v novém složení. Z toho původního zůstávají pouze zpěvák Michal Malátný a kytarista František Táborský. Ostatní čtyři muzikanti v kapele chtě nechtě končí. A ačkoli v oficiální prohlášení Malátného a Táborského stojí, že se kapela nerozchází ve zlém, úplně růžové to podle reakcí ostatních není. Více čtěte ZDE.

 

Odchod čtyř členů populární kapely hodně rozladil i fanoušky. Někteří nezakrývají smutek, jiní mluví o zradě a nuceném vyhazovu. Na sociální síti se rozlítila i správkyně oficiálního fanklubu kapely Chinaski Iva Schubfeld.

 

"Jak jistě víte, kapela Chinaski momentálně prochází velkou personální změnou, kterou ale já osobně nepodporuju a upřímně, jsem akorát tak nas***. Ačkoli to ti dva mocipáni prezentují moc hezky a snaží se, ceč můžou, já na to mám názor jiný," myslí si o chování Malátného s Táborským. Podle ní se v poslední době z kapely stala twomanshow.

 

 

"Chápu, že být spolu tak často vede k výměnám názorů, k různým nelehkým situacím a rozepřím, ale vyřešit to vyhazovem 4 skvělých muzikantů a úžasných lidí je pro mě nepochopitelný. Já osobně bych v takovém případě vyhodila ten jeden rušivý element, bez kterého bych dokázala úplně v pohodě dýchat," řekla tajemně. "Pro mě Chinaski tímto umřeli," dodala žena, které v čele fanclubu končí.

 

 

Ve stávající sestavě budou hrát do konce roku, naposledy 18. prosince v brněnském Sonu. Pak z kapely definitivně odejde bubeník Ota Petřina, kytarista Ondřej Škoch a Petr Kužvart a Štěpán Škoch, kteří hrají na trubku a saxofon.

 

 

Nebudou to ale jen koncerty, které nejspíš budou hudebníkům chybět. Jakožto jedna z nejoblíbenějších kapel si Chinaski přijdou na ohromné peníze. Přesnou částku, kterou si kapela účtuje za jeden koncert, nám manažer Roman Helcl prozradit nechtěl, podle seznamu, který před několika lety zveřejnil interhotel Ambassador Zlatá husa, ale ceny vystoupení začínají na 250 tisících. A od té doby nejspíš šly nahoru.

 

Jen v rámci podzimního turné Není nám do pláče měli takových koncertů deset. Letos navíc vydali úspěšnou desku a v minulých letech objížděli jeden festival za druhým. A to ještě nepočítáme provize z písniček, které hrají v rádiu. Když se to sečte, je to už slušný balík.

Související témata:
mom TN.cz