podivný detail

Fanoušky zarazil erb vévodkyně! Proč se Meghan dusí korunou?

Meghan Markle, erb
Zdroj: Profimedia / oficiální zdroj
Vévodkyně Meghan a jejé nový erb
Téma:
erb

Zatímco prince Harryho znázorňuje silný lev, Meghan se na erbu coby nová vévodkyně převtělila do bílého zpěvného ptáka. Přesto si fanoušci královské rodiny nemohli nevšimnout jednoho detailu, který jako by dával najevo, že Meghan její nové povinnosti rdousí.

Meghan se po sňatku s princem Harrym honosí titulem vévodkyně ze Sussexu, díky čemuž má kromě jiného i nárok na nový erb. Ten se ale prakticky okamžitě po zveřejnění stal terčem kritiky. Lidi totiž zarazil jeden drobný detail - a to, že má bílý pták, který znázorňuje Meghan, korunu kolem krku.

 

"Ačkoli je krásný, spíš to vypadá, že se ten pták škrtí," diví se fanoušci královské rodiny. Začali se proto dohadovat, jestli jde o úmyslné "poškození" Meghan, nebo má tento detail jiný smysl.

 

 

Naštěstí opravdu existuje vysvětlení, které má do symboliky spojené se zardoušením opravdu daleko. Korunu okolo krku mají totiž všichni členové královské rodiny, kteří se přivdali nebo přiženili - včetně vévodkyně Kate. Jde o odlišení původu, informuje britský Mirror.

 

S korunou na hlavě mohou být podle tradic vyobrazeni pouze lidé narození do královské rodiny. Když se někdo přižení (nebo přivdá), o toto privilegium přichází a je znázorněn s korunou okolo krku.

 

 

Co dalšího je na erbu vévodkyně?

Nový erb byl vytvořen vévodkyni Meghan na míru. Najdete tu modré pole znázorňující Tichý oceán obklopující pobřeží Kalifornie, odkud pochází, dále dva zlaté pruhy symbolizující sluneční paprsky Meghaniny rodné země. Tři pírka pak reprezentují komunikaci a sílu slov. V trávě se skrývají zlaté máky (národní květiny Kalifornie) a zimokvěty, které rostou v zahradách Kensingtonského paláce.

 

Podívejte se na sestřih z královské svatby prince Harryho a Meghan Markle:

lud TN.cz