policejní pátrání

Fantom benzínek na Liberecku ujíždí bez placení, udeřit může znovu

Fantom benzinek řádí na Liberecku
Zdroj: Policie ČR
Martin Klícha
Martin Klícha
23.5. 2020 6:55
Téma:

Liberečtí policisté pátrají po řidiči nebo řidičce, kteří během května několikrát natankovali a zmizeli bez placení. Vozidla i řidiče zachytila kamera. Vždy šlo o stejný typ i barvu vozidla. Policisté prosí svědky o pomoc. Není vyloučeno, že fantom či fantomové udeří znovu.

Od začátku května evidují policisté hned čtyři případy. Tři se stali přímo v Liberci a jeden v Chrastavě. Všechno natočily kamery, policie prosí případné svědky, kteří by auto či řidiče poznali, aby se přihlásili na linku 158.

 

První případ se stal 4. května mezi 18:00 a 18:38, na čerpací stanici Benzina v Sokolovské natankovala neznámá žena u stojanu číslo 3 v béžovém vozidle značky Kia Cee'd s registrační značkou 9S60276 za 1200 korun. Následně nasedla a odjela bez placení.

 

Další případ evidují policisté z čerpací stanice Benzina v Nákladní ulici, 7. května mezi 20:20 a 20:35 neznámý řidič opět ve vozidla Kia Cee'd béžové barvy natankoval za více než 1200 korun a odjel. Auto tentokrát nemělo registrační značku.

 

Třetí případ je z 11. května, kdy řidič v totožném autě čerpal pohonné hmoty na čerpací stanici MOL v Londýnské ulici za více než 1400 korun. Bez placení se opět sebral a zmizel. Na fotografii z tohoto dne je spolujezdec, který v tomto případě tankoval.

 

Poslední případ se stal v Chrastavě na čerpací stanici Benzina v Nádražní ulici. Zřejmě opět stejný vůz zastavil u stojanu číslo 2, kde řidič natankoval za bezmála 1200 korun a opět zmizel.

 

"Vzhledem k tomu, že řidič či řidička zůstávají pro policisty stále neznámí, obracíme se proto s žádostí o pomoc na veřejnost o jakékoliv informace směřující ke zjištění totožnosti posádky či posádek uvedeného vozidla. Rovněž žádáme majitele vozidla Kia Cee'd registrační značky 9S60276, aby se nám přihlásil," sdělila mluvčí policie Vladimíra Šrýtová.

 

 

Hledané vozidlo je s největší pravděpodobností šedé nebo béžové metalické barvy. Jakékoliv informace související s případem můžete policistům sdělovat na tísňové lince 158 nebo na telefonním čísle 974 467 100.

TN.cz