Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.2. 2019 23:39
unikátní fotografie

Karel Gott prozradil, co teď dělá! Pomáhá mu další hudební legenda

Karel Gott - koncert 2018
Zdroj: Profimedia

Hned dvě legendy české hudební scény se podařilo dostat na scénu dokumentaristce Olze Špátové. Po deseti letech se znovu pustila do natáčení dokumentu o nejpopulárnějším českém zpěvákovi Karlu Gottovi a u té příležitosti vyzpovídala i zpěvákova dlouholetého známého, skladatele Jiřího Suchého. Vznikla tak unikátní fotografie dvou českých legend.

Málokdy se podaří snímek, při kterém se sejde více věhlasných umělců, jako se to povedlo u příležitosti natáčení dokumentu autorky Olgy Špátové. Karel Gott se při natáčení portrétu setkal s hudebníkem, divadelníkem a spoluzakladatelem pražského divadla Semafor Jiřím Suchým.

 

"Milí přátelé, chci se s vámi podělit o pár fotografií z natáčení celovečerního dokumentárního filmu, který se mnou už půl roku natáčí režisérka Olga Špátová a kameraman Jan Malíř. Je mi velkou ctí, že se ve filmu objeví i Jiří Suchý, kterého jsem na jeho pozvání poprvé v životě navštívil u něj doma. Prožili jsme spolu báječných několik hodin povídání a vzpomínání a přenesli jsme se do počátků mého angažmá v divadle Semafor," napsal zpěvák na sociálních sítích.

 

 

Gott s divadlem Semafor natočil proslulý muzikál Kdyby tisíc klarinetů z roku 1964, kde se kromě Gotta objevila taková jména jako Eva Pilarová, Waldemar Matuška nebo Hana Hegerová. Snímek doteď patří ke klenotům československé kinematografie.

 

 

 

Autorka připravovaného dokumentu se s legendou české hudební scény nesetkala poprvé. Dokumentaristka a kameramanka Olga Špátová, dcera slavných rodičů dokumentaristky Olgy Sommerové a režiséra Jana Špáty, natočila v roce 2009 pro TV Nova portrét o Karlu Gottovi s názvem Fenomén Gott. Sám zpěvák se zmínil v pořadu Život ve Hvězdách, že si prý natáčení velmi užíval a má na něj skvělé vzpomínky.
 

Podívejte se na exkluzivní přání držitele dvaačtyřiceti Zlatých slavíků k narozeninám TV Nova:

 

mj TN.cz
Reklama