Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

foto jen pro otrlé

Festival hrůzy: Sní se tam tisíce psů a koček. Zrušit ho nechtějí

svátek Yulin
Zdroj: Twitter

Festival masa Yulin se koná každoročně v druhé polovině června v Číně. A je to skutečně brutální tradice, při které lidé zabijí a sní tisíce psů a koček. Celý svět se proti tomuto svátku krutosti bouří, místním se ale do zrušení oblíbené tradice moc nechce.

Každoročně tisíce rodin opláčou své domácí mazlíčky, protože jim je ukradnou pořadatelé brutálního festivalu Yulin. Pro potřeby této akce totiž nestačí zvířata, která se potulují na ulici. Ukradené psy a kočky potom pořadatelé drží zavřené v miniaturních klecích bez vody a jídla.

 

Mnohá zvířata zemřou už během cesty, a to následkem šoku, hladovění nebo dehydratace. Ta, která přežijí, jsou vystavena na tržnicích a před zraky zákazníků je prodejci ubijí k smrti nebo jim podříznou hrdlo. Některé z nich ještě mají kolem krků obojky.

 

GALERIE: Svátek Yulin

1
/
15
Zdroj: YouTube.com
Svátek Yulin - 15

 

V Číně je konzumace psů legální, přesto ale tamní ministerstvo zemědělství vyžaduje, aby mělo každé zvíře před transportem na festival zdravotní osvědčení. Jenže mnoho psů pochází z černých trhů nebo z ulic a trpí různými nemocemi. Konzumentům se ale nikdo neobtěžuje tuto skutečnost říct a desítky lidí každý rok zemřou na následky vztekliny.

 

Množství organizací zabývajících se ochranou zvířat bije v posledních letech na poplach. Způsob, jakým je se zvířaty zacházeno, totiž překračuje všechny meze. A zdálo se, že dosáhly svého. Čínská vláda konání festivalu v letošním roce zakázala.

 

 

Jenže když se zástupci organizací Duo Duo a Human Society International do oblasti vypravili, zjistili, že pravda je někde jinde. Před světem se Čína tváří, že se festival nekoná, ale místní obyvatele láká 22. června na tradiční svátek masa. V klecích se tu stále tísní tisíce zbídačených zvířat, které čekají, co s nimi bude. A prodejci mají povoleno zvířata zabíjet a připravovat jen pod rouškou tmy, aby se na nic nepřišlo.

 

Proti konání festivalu se už od květně bouří lidé na Facebooku, Twitteru a po internetu koluje petice, pod kterou se podepsalo už více než 200 tisíc odpůrců tohoto brutálního svátku. Jestli ale globální odpor proti čínským tradicím něco zmůže, ukáže až 22. červen.
 

mom TN.cz