nádherná podívaná

Festival Signal rozzářil Prahu. Podívejte se na úžasné video

Téma:

Desítky světelných instalací a projekcí na historické stavby v centru Prahy od čtvrtka do neděle zdobí historické centrum města.

Světelná podívaná začala ve čtvrtek v 19:00 a bude trvat do nedělní půlnoci. Festival představí čtyři videomappingy, z nichž jeden bude promítán uvnitř velkého dómu, který kvůli této příležitosti vyrostl na Klárově. Tato projekce je jako jediná zpoplatněna a vstupné je 190 korun. Všechny ostatní atrakce jsou bezplatné.

 

GALERIE: Festival Signal 2015

1
/
16
Zdroj: TN.cz/Pavel Barnet
Festival Signal 2015 - 5

 

Největším lákadlem je podle pořadatelů velkoformátový trojrozměrný videomapping na Palác Kinských. Autorem tohoto projektu je turecká skupina OUCHHH, která pomocí abstraktních prvků a algoritmů transformuje historickou památku do podoby parametrické architektury.

 

 

Ve 20:00 jsme vám ve čtvrtek přinesli přímý přenos videomappingu z Náměstí Míru, který byl promítán na Kostel sv. Ludmily. Tento projekt pochází z dílny maďarského průkopníka videomappingu Lászlo Zsolta Bordose. Jeho světelná hra s fasádou je barevně minimalistická, ale obsahově se nebojí využívat figurativní motivy. Jejich kombinace s dramatickými prvky hudby vytváří unikátní přístup k videomappingu.

TN.cz