Programová konference ODS

Fiala útočil na Babiše. Za ODS chtějí do senátu Fischer či Kratina

Téma:

Občanští demokraté budou při sestavování vlády trvat na řádných ústavních postupech. Na programové konferenci ODS to řekl její šéf Petr Fiala. Podle něj Andrej Babiš vládne jen díky obcházení Ústavy a všude možně slibuje peníze, které nemá.

Petr Fiala s kritikou na hlavu premiéra v demisi nešetřil. Andrej Babiš prý sice vyhrál volby, ale jeho největší sen se mu nesplnil, a to mandát na absolutní většinu a jednobarevnou vládu.

 

"Přesto ji už více než půl roku provozuje díky obcházení ducha Ústavy a pravidel parlamentní republiky díky svévoli prezidenta Zemana, nejen bez mandátu voličů, ale i bez důvěry Poslanecké sněmovny," hřímal na konferenci předseda ODS Petr Fiala.

 

S tím nesouhlasí Andrej Babiš."Já si to nemyslím. Já myslím, že pan prezident postupuje podle Ústavy, no a ten první pokus nevyšel, to jsme i čekali, protože jsme spěchali," řekl pro TV Nova Babiš.

 

Fiala kritizoval také cesty Babiše po republice, místo toho by prý měl raději dát dohromady většinovou vládu. Navíc podle šéfa ODS slibuje peníze na sportovní haly nebo dálnice "v úhrnné částce vyšší, než mohou unést všechny státní rozpočty během trvání jeho premiérské funkce, ať by trvala jakkoliv dlouho," štve Fialu.

 

 

Babiš cesty do krajů brání. "Samozřejmě jsme první, kteří chodíme do krajů, abychom zjistili potenciál investice naší země a to už někdo měl udělat dávno," hájí se Babiš.

 

ODS dnes také představila zhruba dvacítku kandidátů na senátory. Mezi nimi i známé tváře. Třeba herec Vladimír Kratina kandiduje v Praze 2 a s podporou ODS chce do horní komory parlamentu i neúspěšný uchazeč o křeslo prezidenta Pavel Fischer.

 

ODS ve svém programu slibuje zrušení povinnosti školek přijímat i dvouleté děti nebo rozšiřování pečovatelských služeb pro seniory.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo, Veronika Polášková TN.cz