Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

živelná pohroma

Filipíny zasáhla dvě zemětřesení po sobě. Nejméně 11 mrtvých!

Filipíny zasáhlo silné zemětřesení - 1
Zdroj: Profimedia
Na Filipínách udeřila hned dvě zemětřesení za sebou

Filipíny zasáhla krátce po sobě dvě silná zemětřesení. Úřady hlásí nejméně jedenáct mrtvých, počet obětí ale může stoupnout. Několik desítek lidí je stále uvězněno v troskách supermarketu, který se po pondělních otřesech zřítil.

První zemětřesení udeřilo v pondělí na severu území poblíž hlavního města Manila a mělo sílu 6,1 stupně Richterovy škály. Doprovázelo ho minimálně 52 následných otřesů.

 

 

GALERIE: Filipíny zasáhlo silné zemětřesení

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení - 2

 

Živelná katastrofa si podle místních úřadů vyžádala nejméně 11 životů. Záchranáři se domnívají, že v troskách supermarketu, který se zřítil ve městě Porac, může být uvězněno dalších 30 lidí.

Podívejte se na video z místa neštěstí: 

 

Internet od pondělí zaplavilo video vodopádu z mrakodrapu - zemětřesení výškovou budovou zatřáslo tak silně, že se bazén, nacházející se na střešní terase, vylil.

 

 

Živelná pohroma poškodila i mezinárodní letiště Clark, kde se zřítila část stropu v odbavovací hale a zranila sedm lidí. Letecká společnost Cebu Pacific Air zrušila šest letů. Zemětřesení zničilo také několik stovek let starý kostel, který měl pro zemi velkou historickou hodnotu. 

 

 

 

V úterý pak tropický ráj zasáhlo další silné zemětřesení, které dosáhlo síly 6,3 stupňů Richterovy škály. Otřesy tentokrát postihly ostrov Samar v centrální části území. Místní úřady oznámily, že neočekávají vlnu tsunami.

sei TN.cz