živelná pohroma

Filipíny zasáhla dvě zemětřesení po sobě. Nejméně 11 mrtvých!

Filipíny zasáhlo silné zemětřesení - 1
Zdroj: Profimedia
Na Filipínách udeřila hned dvě zemětřesení za sebou
Téma:

Filipíny zasáhla krátce po sobě dvě silná zemětřesení. Úřady hlásí nejméně jedenáct mrtvých, počet obětí ale může stoupnout. Několik desítek lidí je stále uvězněno v troskách supermarketu, který se po pondělních otřesech zřítil.

První zemětřesení udeřilo v pondělí na severu území poblíž hlavního města Manila a mělo sílu 6,1 stupně Richterovy škály. Doprovázelo ho minimálně 52 následných otřesů.

 

 

GALERIE: Filipíny zasáhlo silné zemětřesení

1
/
5
Zdroj: Profimedia
Filipíny zasáhlo silné zemětřesení - 2

 

Živelná katastrofa si podle místních úřadů vyžádala nejméně 11 životů. Záchranáři se domnívají, že v troskách supermarketu, který se zřítil ve městě Porac, může být uvězněno dalších 30 lidí.

Podívejte se na video z místa neštěstí: 

 

Internet od pondělí zaplavilo video vodopádu z mrakodrapu - zemětřesení výškovou budovou zatřáslo tak silně, že se bazén, nacházející se na střešní terase, vylil.

 

 

Živelná pohroma poškodila i mezinárodní letiště Clark, kde se zřítila část stropu v odbavovací hale a zranila sedm lidí. Letecká společnost Cebu Pacific Air zrušila šest letů. Zemětřesení zničilo také několik stovek let starý kostel, který měl pro zemi velkou historickou hodnotu. 

 

 

 

V úterý pak tropický ráj zasáhlo další silné zemětřesení, které dosáhlo síly 6,3 stupňů Richterovy škály. Otřesy tentokrát postihly ostrov Samar v centrální části území. Místní úřady oznámily, že neočekávají vlnu tsunami.

sei TN.cz