živelná pohroma

Filipíny zasáhlo silné zemětřesení, zemřeli dva lidé, mezi nimi i dítě

Kateřina Sejková
Kateřina Sejková, Petr Zelený
Aktualizováno 29.10. 2019 08:36
Téma:

Jih Filipín zasáhlo v úterý silné zemětřesení, které postihlo zejména ostrov Mindanao. Podle měření seismologů měly otřesy sílu 6,6 stupňů Richterovy škály. Podle místních úřadů zemětřesení zabilo nejméně dva lidi.

Úterní zemětřesení o síle 6,6 stupňů Richterovy škály vyvolalo na Filipínách velkou paniku - lidé prchali ze svých domovů. Otřesy zasáhly především ostrov Mindanao na jihu státu a poškodily budovy.

 

Ve městě Kidapawan museli lékaři a sestry z nemocnice evakuovat pacienty, protože se na zdech a stropě objevily praskliny. Starostka města Davao zrušila výuku ve všech školách, soukromých i veřejných - zemětřesení podle ní mohlo poškodit elektrické rozvody a strukturu budov.

 

Minimálně dva lidé při živelné katastrofě přišli o život. Podle deníku The New York Times byl mezi mrtvými patnáctiletý student, kterého zabily trosky školy poblíž epicentra. Druhou obětí byl 67letý dělník, který pracoval na přestavbě kostela. Několik žáků ze základní školy skončilo v nemocnici s drobnými poraněními, která způsobily úlomky budov.

 

 

Jedná se už o druhé silné zemětřesení, který za poslední dva týdny zasáhlo ostrov Mindanao. Při zemětřesení 16. října o síle 6,3 stupňů Richterovy škály zemřelo nejméně pět lidí. "Epicentrum je téměř stejné jako 16. října," uvedl výzkumník Erlinton Olavere z Filipínského institutu vulkanologie a seismologie.

TN.cz