Na co si dát pozor

Finanční poradce: Pomocník, nebo ďábel v rouše beránčím?

Beránek
Téma:

Finanční poradce není jen pro bohaté. Můžete díky němu ušetřit, ale klidně i prodělat.

Každý řeší peníze, ať už je má, anebo nemá: jedni nevědí, kam je investovat, druzí zase, kde je ušetřit. Navíc je na trhu nepřeberné množství produktů. A teď babo raď. K tomu všemu slouží finanční poradce, pokud je skutečně dobrý. Jak ho ale poznat?

 

Úplně nejlepší je dostat doporučení. Znáte-li někoho, kdo si nemusí hlídat obnovu pojistek, protože to za něj dělá poradce, nebo mluví o zařizování hypotéky jako o úplné pohodě, jste na správné stopě. Pokud žádné reference neseženete, obraťte se spíš na někoho, kdo tuto činnost provozuje dlouhodobě a má svou kancelář.

 

Měl by mít výborný přehled o všech dostupných produktech, ať už hypotékách, pojištění, nebo investicích, a na základě vašich přání by měl vybrat nabídku šitou na míru přímo vám. Pak vám může pomoci ušetřit i vydělat. V neposlední řadě by měl neustále vše srozumitelně vysvětlovat.

 

 

Pokud se pro některého rozhodnete, dejte na selský rozum a nenechte se do ničeho tlačit. Zbystřete, pokud o vás poradce nic neví, ale rovnou vám nabízí zaručené „pecky“ na trhu. Navíc musíte vždy naprosto přesně vědět, co podepisujete a že je to pro vás skutečně výhodné.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz