OMEZENÍ FINANČÁKŮ

Finanční úřady oznámily datum, od kdy zase půjdou po daních na plno

Finanční úřad pro Prahu 10
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 21. 5. 2020
Téma:

Finanční správa ve středu zveřejnila, jak chce postupovat v obnovování provozu na finančních úřadech. Od 1. července chce mít vše jako před vypuknutím koronaviru.

Výrazné uvolnění na finančních úřadech má být od 1. června, kdy úředníci začnou zvát daňové poplatníky na osobní setkání. Od 1. července pak chce úřad obnovit normální režim provozu, ale za zvýšených hygienických opatření.


“Jednáme v souladu s opatřeními vlády a postupně obnovujeme provoz našich pracovišť. Musíme najít rovnováhu mezi tím, aby veřejnost mohla na úřadech pohodlně vyřídit své záležitosti, ale zároveň mezi tím, abychom zabezpečili ochranu zdraví veřejnosti a našich zaměstnanců,“ řekla generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.

 

 

V současné době jsou podatelny finančních úřadů otevřeny v pondělí a ve středu od osmi ráno do pěti odpoledne. Na úřadech jsou také vyhrazené speciální prostory pro jednání s daňovými poplatníky. V každém kraji je zatím otevřená jen jedna daňová pokladna, jejich seznam najdete zde.


 

Podle odhadů padnou úroky u hypoték nejníže v historii. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz