Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Srovnání platů
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Ilustrační snímek

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

Jednou z nejčastějších strategií, kterou nyní firmy volí, aby zaplnili prázdná pracovní místa, jsou náborové příspěvky. A to pořádně vysoké - někde desítky tisíc, někde dokonce i 100 tisíc," píše středeční MF DNES.

 

Jediné, co lidé musejí udělat pro to, aby lákavý bonus získali, je podepsat pracovní smlouvu a na pozici pak nějakou dobu vydržet. A náborový příspěvek se podle deníku netýká zdaleka jen úzce specializovaných pozic - kromě programátorů na něj totiž dosáhnou třeba i dělníci či skladníci.


Právě u dělnických profesí náborové bonusy fungují, protože zájemci se často musejí kvůli práci stěhovat či shánět podnájem a peníze navíc jim tak třeba pokryjí kauci, kterou musejí složit.Zatímco přetahování dělníků se firmám ještě daří, u profesí, které vyžadují vysokou kvalifikaci, jako jsou například odborníci na informační technologie, už podle deníku nepomáhají ani vysoké náborové bonusy. Nejspíš i proto, že už na stávajících pozicích jsou velmi dobře zaplacení a často je pro ně důležitější náplň práce nebo její zajímavost.

 

ČTĚTE TAKÉ:

15 profesí, které (ne)prospívají zdraví: Neškodíte si při práci?
VAŠE PŘÍBĚHY: Super brigáda? Spíš nechutné ponížení s nečekaným koncem

pez TN.cz