Řež v Bratislavě

Dav se dobýval na slovenský úřad vlády. Rozháněli ho vodním dělem!

Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Publikováno 17. 10. 2020
Téma:

Fotbaloví nadšenci v sobotu vyrazili demonstrovat před slovenský úřad vlády. Zuří kvůli opatřením, která v zemi zakazují veškeré sportovní akce. Policisté protestující rozháněli slzným plynem a vodním dělem.

V bratislavských ulicích se sešly desítky fotbalových fanoušků. Před úřadem vlády házeli světlice, dělbuchy i dlažební kostky. Policisté jim odpovídali vodním dělem a slzným plynem.

 

Na tamním hlavním nádraží se začali protestující šikovat kolem poledne. Převážně fotbaloví fanoušci na plánovanou demonstraci svolávali lidi už několik dní předtím prostřednictvím sociálních sítí. Připravená tak byla i policie.

 

 

I přesto náhodní svědci zůstali v šoku zírat, jak se Bratislava během několika hodin doslova proměnila v bojiště. Demonstraci i policejní zásah zachytilo na telefon hned několik svědků.

 

Poté, co někteří protestující začali šplhat po bráně úřadu vlády, nasadili policisté vodní dělo. Tím se demonstranty snažili vytlačit až na tamní Náměstí svobody. Zuřící ultras jim odpověděli házením kamenů.

 

 

Před úřadem podle informací slovenského webu tvnoviny protestovaly také rodiny s dětmi, majitelé restaurací a fitness center. Ti mají strach, že přijdou o práci. Lidé se začali rozcházet teprve po šesté hodině večer.

 

Dva lidé skončili v nemocnici – žena která při protestu dostala do hlavy dlažební kostkou a muž s otevřenou ranou na ruce. Podobná demonstrace čeká v neděli také Prahu a čeští policisté kvůli ní svolali do metropole posily.

 

GALERIE: V Bratislavě demonstrovali fotbaloví fanoušci, rozháněli je vodním dělem

1
/
6
Zdroj: TV Markíza
Demonstrace v Bratislavě - 1

TN.cz