konec utkání

Fotbalový zápas přerušil blesk! Zranil 33 lidí, většinou děti

Fotbal přerušil blesk
Zdroj: Profimedia
Téma:

Kudy se prohnaly, tam nechaly spoušť a vyděšené obyvatele vesnic a měst. Hrozivé bouřky, které se přehnaly přes Evropu ale páchaly škody i z hranicemi České republiky. Ve Francii blesk udeřil do stromu, kde se schovávalo 11 dětí. V Německu jediný výboj zranil 33 lidí, z toho 29 dětí.

Na mládežnickém fotbale v německém Hoppstädtenu museli v sobotu zasahovat o záchranáři. Zápas totiž narušil blesk, který za zatím nejasných okolností zranil přes třicet lidí.

 

Podle původních zpráv odvezli záchranáři do nemocnice na preventivní vyšetření jen děti - a to ve věku od devíti do jedenácti let. V noci však policie situaci upřesnila.

 

 

Zranilo se celkem 29 dětí a čtyři dospělí. Nejzávažnější je přitom stav pětačtyřicetiletého muže, který měl srdeční zástavu, a musel být proto resuscitován. V jakém stavu jsou ostatní děti, zatím není jasné.

 

Bouřky ale nadělaly paseku i v jiných evropských státech. V Paříži zase blesk překazil narozeninovou oslavu, když udeřil do stromu, pod kterým se schovávalo jedenáct lidí - a to včetně dětí. Ani sousední Polsko bouřlivému počasí neušlo. V sobotu přišli o život hned dva lidé.
 

Související témata:
lud TN.cz