Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

galerie Ostrov u Šanghaje

Fotky opuštěné vesnice vyráží dech! Příroda si vzala domy zpět

Zelená vesnice - 5
Zdroj: Profimedia
Domy už od 90. let úplně porostla zeleň

Neuvěřitelné fotky z opuštěné rybářské vesnice se staly internetovou senzací. Domečky, kde dříve bydlely tisíce Číňanů, zcela porostla zeleň a stává se z nich postupně turistická atrakce. Lidé se z ostrova odstěhovali kvůli lepšímu vzdělání, práci a podmínkám.

Kdysi to byla vesnice, kde bydlely tisíce rybářů se svými rodinami. Domy vystavěli na úpatí hor na šanghajském ostrově Šengšan. Dnes jsou ale všechny budovy opuštěné a už je zcela porostla zeleň, píše portál Daily Mail.

 

Z živoucích ulic obce Houtouwan se stala vesnice duchů během několika let. Její obyvatelé odešli do větších měst, kde mohli získat dobré vzdělání, lépe placenou práci a nejsou tam tak těžké podmínky pro život.

 

 

15

GALERIE: Zelená vesnice

Zdroj: Profimedia

Zelená vesnice - 1

Hodnocení:

 

Do vesnice se postupně život vrací, ale jen díky turistům. Fotky domů, které si zpět vzala příroda, se totiž šíří sociálními sítěmi jako lavina. Turisté místo znovu objevili v roce 2015, od té doby obliba stále roste.

 

 

Na souostroví Šengsi, jehož součástí je i ostrov Šengšan, se nachází asi 400 vesnic. Mnoho z nich jsou stejně jako Houtouwan opuštěné. Souostroví najdete asi 140 kilometrů západně od Šanghaje.

epa TN.cz