Setkání na Vyšehradě

Fotky po tajné schůzce zlomily Prymulovi vaz. Kdo další na ní byl?

Dominika Janochová
Dominika Janochová
6.11. 2020 20:37
Téma:

Dva týdny od zveřejnění fotografií v deníku Blesk, kvůli kterým přišel Roman Prymula o funkci ministra zdravotnictví, se objevila jména dalších možných účastníků tajné schůzky na Vyšehradě. Podle portálu Neovlivní.cz se jí měli zúčastnit muži blízcí místopředsedovi hnutí ANO Jaroslavu Faltýnkovi.

Potom, co fotky deníku Blesk, na kterých Roman Prymula porušuje vládní opatření, obletěly Českou republiku i svět, musel křeslo ministra zdravotnictví přenechat Janu Blatnému (za ANO). "Já si myslím, že jsem toho zas tolik neprovedl, já jsem byl pozván na úřednickou schůzku," snažil se Prymula hájit.

 

Schůzka ve vyšehradské kapitule je ale stále obestřena tajemstvím. Nikdo kromě zúčastněných totiž neví, co bylo jejím hlavním účelem a kdo všechno na ní ve skutečnosti byl.

 

"Prohlašuji, že nejsem schopen jakkoliv hodnotit obsah a právní či etický rozměr schůzky dotčených osob, protože nemám potuchy o důvodu jejího svolání na toto místo a v tuto dobu, nevím, jaký byl její účel, ani jaká témata se probírala,“ tvrdí provozovatel podniku.

 

 

Podle portálu Neovlivní.cz se kontroverzní schůzky zúčastnil i advokát Jaroslava Faltýnka Květoslav Hlína nebo galerista Jan Třeštík, před lety odsouzený za pokus o neoprávněný vývoz Picassova obrazu. Jako poslední měl pak vyšehradskou noční seanci opustit podnikatel z Ostravska Roman Horváth. Nikdo z údajných účastníků se ale k přítomnosti v restauraci nepřiznal.

 

"My jako magistrát řešíme hlavně tu restauraci, která byla otevřena v době, kdy otevřena být neměla," krčí rameny mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman.

 

Ve správním řízení hrozí provozovateli pokuta až tři miliony korun. Kapitula, která mu prostory restaurace pronajímá, na základě podnikatelova vyjádření zváží vůči němu další postup.

pez TN.cz