živel útočil

VIDEO: Cestující si prožili horké chvíle, blesk zasáhl letadlo při letu

Téma:

Takové okamžiky si v letadle zřejmě nikdo nechce prožít, ale stává se to - Boeing 747 zasáhl nedaleko ruského Soči při letu blesk. Událost se podařilo vyfotografovat a navzdory tomu, že vypadá opravdu nebezpečně, nikomu se nic nestalo a letadlo v pořádku přistálo.

Už když cestující nastupovali na moskevském letišti Vnukovo do letu směřujícího do Soči, halily prý oblohu hrozivé šedé mraky. A počasí se nevylepšilo ani po více než dvou hodinách letu. Boeing 747 byl na cestě 2 hodiny a dvacet minut, když se to stalo.

 

 

Bez jakéhokoli varování do letadla udeřil blesk. Úder blesku se podařilo náhodně zaznamenat a celá situace vypadala opravdu hrůzostrašně. " Je to docela děsivé vidět to ze země. Lidé v letadle museli být opravdu hodně nervózní, když si všimli, co se stalo," komentovala to "lovkyně bouří" Julia Musina, jejíž přítel záznam blesku pořídil.

 

 

Letadlo ale i po úderu blesku pokračovalo v letu jako by se nic nestalo. Přistálo v Soči, kam mělo původně i namířeno. Technici pak na letadle objevili "stopy destrukce" v místě, kde stroj blesk zasáhl. Letadlo bylo proto odesláno na důkladnou technickou kontrolu.

Související témata:
tn.cz / gar