GALERIE unikátní nález

Na tenhle rezavý vrak spadla stodola, prodal se za 4 miliony!

Porsche 356
Zdroj: eBay
Téma:

Neuvěřitelný nález se podařil v jedném rozpadlé stodole v americké Kalifornii. Více než čtyřicet let tam pod nánosem nepořádku chátralo jedno z nejvzácnějších aut světa. Teď se i ve velmi špatném stavu prodalo za obrovskou sumu.

Když poslední majitelé tohle Porsche 356 Speedster v roce 1974 odstavovali, bylo to proto, že se z motoru ozývaly podivuhodné zvuky. Už v té době to bylo dost neobvyklé, protože šlo o poměrně drahé auto. Určitě ale netušili, jakou cenu bude mít o více než čtyřicet let později.

 

GALERIE: Porsche 356

1
/
12
Zdroj: eBay
Porsche 356 - 1

 

Bohužel se nejen na autě, ale i na jeho úkrytu ve staré stodole podepsal zub času a budova prakticky na auto spadla. Když jej zástupci dědiců nalezli, opravdu to nevypadalo, že se jedná o nějakou raritu, ale spíše o hromadu šrotu.

 

 

Zachránci se auto rozhodli vytáhnout a zjistili, o jaký klenot se jedná.Očistili jej a nyní jej ještě s jedním nenamontovaným motorem nabídli k prodeji na aukčním portálu eBay. Tam již aukce skončila a auto se prodalo za skoro 153 tisíc dolarů (přes 3,9 milionu korun).

 

To však není nic proti ceně, kterou auto bude mít, až se jej nový majitel rozhodne zrenovovat. Takové kousky se dají prodat za cenu přesahující 10 milionů korun.

jox TN.cz