majitel je architekt

FOTO: Rekonstrukce garsonky? Tenhle minibyt je super inspirace

Garsonka
Zdroj: Homebydleni.cz
Téma:

Jak to vypadá, když se do rekonstrukce pětadvacet metrů čtverečních velké garsonky v činžáku z třicátých let pustí architekt? Podívejte se sami, jak lze chytrými řešeními na první pohled malý byt kompletně změnit.

Architektem této přestavby a také majitelem  bytu je pražský architekt Petr Jančálek. Vlastní malou garsonku v centru města, v posledním patře činžovního domu. K bytu náleží také desetimetrová terasa, která zvyšuje jeho užitnou hodnotu v teplých měsících roku.

 

GALERIE: Garsonka

1
/
6
Zdroj: Homebydleni.cz
Garsonka - 1

 

"Z původní dispozice zbyly jen obvodové zdi, vnitřní příčky tvořící tři oddělené místnosti byly zbourány. Původní členěná dispozice se změnila na otevřenou a došlo ke spojení všech prostorů. Koupelna jako jediný uzavřený prostor je propojená s celým interiérem alespoň vizuálně," uvádí ve zkratce o bytu Renata Horová z portálu homebydleni.cz.

 

Vzhledem k umístění bytu pod střechou bylo nutné použít klimatizaci, aby architekt mohl v létě v bytě pracovat. Její jednotka je chytře ukrytá pod lavičkou na terase, takže nehyzdí žádnou ze zdí.

 

 

Zajímavá je také práce s různými výškami stropu. "Kvůli rozvodu klimatizace byl strop snížen podhledem o 30 cm. Snížení bylo využito také pro umístění sprchové hlavice a na nepřímé osvětlení. U závěsného svítidla v hlavním obytném prostoru je však v kruhovém tvaru přiznaná původní světlá výška místnosti," dodává Horová. 

 

Pokud vás rekonstrukce zaujala, podívejte se na více fotografií a informací na webu homebydleni.cz.

Související témata:
jox TN.cz