Tragédie v Liberci

FOTO z bazénu smrti: Tato mřížka chránila potrubí, kde Adam zemřel

Mříž v bazénu, kde zemřel Adam
Zdroj: tn.cz/ facebook, zpravy@nova.cz
Téma:

Nerezová síťka o průměru půl metru. Tak vypadala mřížka, kterou někdo v libereckém bazénu odtrhl nebo vykopl a potrubí pak nasálo 14letého Adama. Chlapcovo tělo našli policisté a plavčíci až po několika hodinách.

Až kousky vylámaných dlaždic a opadané zdivo donutilo plavčíka libereckého bazénu uzavřít atrakci zvanou divoká řeka. Za mřížkou odtokového potrubí už se v tu dobu ale skrývalo tělo čtrnáctiletého Adama, kterého hledali kamarádi.

 

Po tragédii se strhla velká diskuze, jak asi mřížka vypadala, když ji někdo mohl odtrhnout nebo prokopnout. Teď už to víme. Na fotce a videu ji neplánovaně zachytila Dáša, která s přítelem asi před měsícem bazén navštívila.

 

Oslovili jsme proto odborníky, aby podle snímku zhodnotili, zda bylo zabezpečení potrubí dostatečné. To ale podle nich není možné. "Jen podle fotky se to nedá určit, neznáme rozměry ani materiál. Jsou potřeba fyzikální měření přímo na místě," vysvětlil Bohumil Štastný z Asociace bazénů a saun.

 

 

Silné nerezové pletivo se podle vyšetřovatelů za chlapcem znovu zavřelo, mřížka byla totiž nejspíš vytržená jen na jedné straně. Jen tak odtrhnout síťku by přitom mělo být téměř nemožné. Podle odborníků proto musela být Adamova smrt opravdu nešťastná souhra náhod.

 

 

Od nešťastné soboty zůstává liberecký bazén uzavřený. Před vchodem vytvořili Adamovi kamarádi pomníček, kde lidé zapalují svíčky a kam kladou květiny i různé dárky. Rodina také oznámila, že se s Adamem naposledy rozloučí v pátek.

 

Čtrnáctiletý chlapec zemřel v libereckém bazénu v sobotu večer. Nejdříve ho hledali sami kamarádi, poté i plavčíci a chlapcův otec. Jeho tělo našli až policisté po hodinách pátrání v odtokovém potrubí takzvané divoké řeky.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Zpěvák ze SuperStar už není mezi námi. Dominik se utopil v jezeře!

HRDINA DNE: Řidič autobusu zachránil chlapce před smrtí! Neuvěříte, co udělal

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

epa TN.cz