Město duchů

Fotograf natočil KLDR z výšky: VIDEO odhalilo děsivou pravdu!

Přelet nad Pchjongjangem
Zdroj: reprofoto youtube.com, Aram Pan
Ulice v Pchjongjangu jsou téměř liduprázdné
Téma:

Singapurskému fotografovi se podařilo nemožné. Z letadla natočil severokorejskou metropoli Pchjongjang. A přestože má ve městě žít 2,5 milionu lidí, ulice byly úplně prázdné.

Město duchů. Tak vypadá severokorejský Pchjongjang, který z výšky na video natočil singapurský fotograf Aram Pan. Unikátní záběry ukazují krutou pravdu - metropole působí vybydleně. Píše o tom i britský portál Express.

 

Pan dokázal něco nemožného - severokorejský režim totiž jen tak někomu nepovolí fotit a filmovat svou zemi. Samotný let podnikl ve vlastním letounu minulý rok, záběry ale zveřejnil až letos na začátku září.

 

Na videu jsou vidět prázdné ulice i mosty, na kterých se jen občas mihne človíček nebo auto. Domy jsou šedivé a jen občas vykoukne trochu zeleně, případně panelák pastelové barvy. V Pchjongjangu má přitom žít téměř 2,6 milionu lidí.


Video, které Pan natočil:

 

Fotograf video natočil v rámci projektu DPRK360, ve kterém ukazuje Severní Koreu tak, jak v ní opravdu lidé žijí. Záběry pak nahrává na internet, kde je lidé hojně sdílejí. Loni podnikl virtuální výlet do Pchjongjangu prostřednictvím speciálního 360° videa, kdy hodinu jezdil po metropoli autem.

 

 

Video se na internetu objevilo v době severokorejské krize. Vůdce KLDR Kim Čong-un provedl za poslední dobu už šestý jaderný test. V tom posledním údajně úspěšně vyzkoušel vodíkovou bombu. Otřesy, které výbuch vyvolal, byly cítit až v Česku.

epa TN.cz