Zápřednice

Muže u Litoměřic kousl jedovatý pavouk, ochrnula mu ruka

Téma:

Ve velké drama se v pondělí pozdě odpoledne změnila oprava auta v Podsedicích na Litoměřicku. Františka Raucha totiž do prstu kousl jedovatý pavouk - zápřednice.

"Opravoval jsem známému auto. A v trávě jsem měl položený hadr, do kterého jsem si utíral špinavé ruce," popisuje práci na zahradě František.


Jenže když mladík hadr nadzvednul, vyrazil zpod něj pavouk, podle všeho velmi nebezpečná zápřednice jedovatá. "Pavouk mě kousnul do malíčku, naštěstí jen jedním kusadlem. Do minuty mi prst i část dlaně hodně otekla, zčervenala a znecitlivěla," řekl TN.cz Rauch.


Původně prý ani nechtěl volat záchranku, ale po konzultaci s operátory linky 112 do Podsedic vyrazila sanitka a František skončil v litoměřické nemocnici.


GALERIE: Muže kousla Zápřednice jedovatá

1
/
6
Zdroj: facebook
Muže kousla Zápřednice jedovatá - 6


"Tam do mě nacpali prášky, dali mi kapačky. A protože je moje máma alergická na hmyzí bodnutí, zůstal jsem ve špitále přes noc na pozorování. Už mě ale pustili," doplnil v úterý v poledne Rauch.Dodal, že ruka ho navzdory lékům stále hodně bolí a podle odhadu lékařů to vydrží ještě několik dní. Přesto měl František štěstí - kousnutí zápřednice totiž může v krajním případě skončit i ochrnutím.


V severních Čechách už jde v poslední době o několikátý útok tohoto jedovatého pavouka, který původně pochází z Francie.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Alergie: nepodceňujte přípravu na hmyzí útok
Děsí vás pavouci? Jak se toho zbavit

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz