velikonoční nákupy

Fronty a čekání. Nákupní horečka před Velikonoci vypukla v plné síle

Téma:

Předvelikonoční nákupní horečka vypukla. Obchodní řetězce byly od rána v obležení zákazníků. Řadu lidí motivovala příznivá předpověď počasí, chytře si vzali jeden den dovolené, čímž získali pětidenní volno. A čtvrtek pak věnovali především nákupům.

Už v jedenáct hodin dopoledne lidé na příjezdové cestě do nákupního centra v Liberci jen popojížděli. A to je čekaly další tlačenice u vozíků, u zboží, při čekání na pokladnách a další stání v koloně ven. Hitem ve čtvrtek byli pečení Jidášové, mazance, beránci, čokolády i vajíčka a samozřejmě pomlázky.

 

"Zpracujeme běžně 20 tun masa za týden, teď se pohybujeme ke 30 tunám. Berou jehněčí maso a hlavně vepřové, které bude stoupat," zhodnotil velikonoční nárůst Jiří Vydrář z úseku masa.

 

"Ta poptávka je silnější zhruba o 50 procent oproti jiným dnům," sdělila mluvčí obchodního řetězce Rita Gabrielová.

 

 

A stoupají počty těch, kteří se tomuhle mumraji chtějí vyhnout. Nákupy s dovážkou domů objednávají přes internet. Další lidé vyráží i za hranice, například v Žitavě to podle registračních značek aut připomínalo spíše Česko. Lidé často hledají kvalitnější potraviny, mnoho jich jezdí například pro vajíčka.

 

Podle prodejců, ale poptávka po vejcích už není tím, čím bývala. Lidé prý koledníkům raději kupují ta čokoládová nebo sladkosti. Důvod? Úspora času a děti je mají raději.
 

Související témata:
Ivan Berka / klma tn.cz / TV Nova