ROZVODNĚNÁ SMĚDÁ

Frýdlantsko pod vodou. Povodně zasáhly desítky domů i čističku

Povodně na Frýdlantsku - 6
Zdroj: Město Frýdlant
Protipovodňová opatření ve Frýdlantu
Roman Dolejský
Roman Dolejský
21.6. 2020 7:54
Téma:

Více než sto zasažených domů, evakuování obyvatelé. Tak vypadaly v sobotu povodně na Frýdlantsku. Větším škodám přímo ve Frýdlantu zabránila postavená protipovodňová hráz.

Situaci v povodněmi zasaženém Frýdlantsku shrnuli liberečtí hasiči. "Nejvíce zasaženými obcemi jsou Bílý Potok, Hejnice, Raspenava, Frýdlant a Višňová. V úpravně pitné vody v Bílém Potoce došlo k poruše a od 18. hodiny jsou omezené dodávky pro ORP Frýdlant," uvedli. Pitnou vodu si lidé mohou načepovat z cisteren.


Povodeň v Raspenavě zasáhla asi 100 domů, hasiči evakuovali čtyři lidi. Dvacet domů voda zasáhla ve Višňové, odkud museli hasiči odvézt 10 lidí pomocí obojživelného pásáku.

 


"V Bílém Potoce probíhalo pytlování a provádění odklonu toku vody mimo objekty. V obci bylo zasaženo šest domů. Prozatím neznáme škody v korytě řeky. Evakuace obyvatel nebyla nutná," uvedli hasiči v sobotu večer.


Ve Frýdlantu se podařilo zabránit vylití řeky díky protipovodňové hrázi, kterou postavili hasiči a dobrovolníci. V Hejnicích nebylo potřeba nikoho evakuovat, v neděli ráno ale informoval hejnický starosta Jaroslav Demčák (SLK), že hladina Smědé ve městě opět stoupá.
 

GALERIE: Protipovodňová opatření ve Frýdlantu

1
/
19
Zdroj: Město Frýdlant
Povodně na Frýdlantsku - 14

 

Povodně na Frýdlantsku se rozsahem blíží těm z roku 2002. Podívejte se na sobotní reportáž televize Nova:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz