Ústí nad Labem

Důchodci měli unést ženu! Pouta koupili v sexshopu, chtěli výkupné

Téma:

Čtyřčlenná skupina důchodců z Ústí nad Labem unesla podle obžaloby 40letou ženu a žádala výkupné po jejím partnerovi. Stalo se to loni v lednu a teď za to gang mužů stanul před soudem. Nejstaršímu je 72 let a hrozí jim až 12leté tresty.

Čtyři starší muži podle žalobkyně naplánovali únos 40leté ženy. Požadovat měli výkupné, aby šéf skupiny zaplatil své dluhy. Ostatní měli každý vyinkasovat 30 tisíc. Jejich plán ale nevyšel, partner unesené ženy totiž kontaktoval policii, a když se to dozvěděli, ze strachu ženu raději pustili.

 

"Pod smyšlenou legendou se vydávali za policisty, poškozenou osobu spoutali, přehodili jí látku přes obličej a takto ji odvezli do připravené nemovitosti, kde ji po dobu několika hodin neoprávněně zadržovali," popsala státní zástupkyně Barbora Jorová.

 

Na únos se podle informací ze spisu připravili velmi amatérsky. Koupili dětské makety odznaků městské policie a vydávali se za policisty z protidrogového oddělení.

 

 

Ženu spoutali polstrovanými pouty, která za dvě stovky pořídili v obchodě s erotickým zbožím, přes hlavu jí dali kuklu a odvezli ji za město. Pro policii nebyl problém muže vypátrat, v minulosti se už jiného únosu dopustili.

Martin Kočárek/epa TN.cz