Českobudějovicko

Gang se beranidlem proboural do obchodu. Odnesl počítače za 250 tisíc

Lucie Staničková
Lucie Staničková
5.10. 2020 18:54
Téma:

Tři maskovaní muži měli vykrást v neděli brzo ráno obchod s výpočetní technikou v Ledenicích na Českobudějovicku. K obchodu přijeli v černém autě s přelepenou státní poznávací značkou a dovnitř se měli dostat pomocí beranidla.

Podle kamerových záznamů měli pachatelé k prodejně dorazit v neděli ve 2:24. "Z vozu vystoupili tři muži, kteří měli kukly na obličeji. Aby se do provozovny dostali, použili nejspíš podomácku vyrobené beranidlo. Jeden z nich byl navíc ještě vybavený sekyrkou,“ informovala policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová.


Neznámí muži nejdřív rozbili skleněnou výplň vstupních dveří do provozovny a následně měli začít krást. "Odnesli si dvě desítky repasovaných počítačů a notebooků v hodnotě 250 tisíc korun, navíc způsobili škodu na zařízení ve výši 20 tisíc korun,“ upřesnila Schwarzová.

 


Za záběru je patrné, že se jedná o tři muže pravděpodobně ve středním věku. Jeden z nich měl na sobě maskáčové kalhoty, triko, bundu neurčité barvy a sportovní boty značky Nike. Další měl světlou bundu a tmavší kalhoty. Třetí muž s kšiltovkou měl na sobě černé kalhoty a černou bundu.


V případě prokázání viny hrozí trojici až pět let ve vězení. Policisté nyní žádají veřejnost a případné svědky o spolupráci při objasňování této události.


"Pokud jste si v inkriminované době všimli podezřelého pohybu v okolí prodejny Superlevnapc v Ledenicích, máte ve svém automobilu umístěnou autokameru, která mohla auto pravděpodobně značky VW Golf někde v okolí místa činu zachytit, případně poznáváte pachatele, které zaznamenala bezpečnostní kamera, kontaktujte policisty na čísle 974 226 740 nebo přímo na lince 158,“ vyzývá Schwarzová.

 

GALERIE: Trojici zachytily při krádeži na Českobudějovicku kamery

1
/
6
Zdroj: Policie ČR
Trojici mužů zachytily při krádeži na Českobudějovicku kamery - 6

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz