Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VIDEO milionové škody

Poláci v maskách opic přepadávali kamiony na D1! Teď je dopadli

Zdroj: TV Nova

Policie dopadla dlouho hledaný polský zločinecký gang. Skupina se zaměřovala na krádeže zboží z odstavených kamionů. Loupili nejen v České republice, ale i v dalších evropských státech. Své obličeje schovávali pod maskami opic, za dobu svého působení zvládli nakrást zboží v hodnotě několika milionů korun.

Své nájezdy měl zločinecký gang podnikat od roku 2016. Podle policie gang přepadával kamiony v České republice, Rakousku, Německu, Itálii a na Slovensku. Jenom v České republice měl vykrást několik stovek kamionů. Zloději vozům nařízli plachtu a následně z nich odcizili zboží.

 

"Skupina přibližně pěti až šesti osob si v některých případech pravděpodobně tato vozidla předem vytipovala a poté pouze vyčkala, až se řidič vozidla uloží ke spánku. Zpravidla okolo deváté hodiny večerní pak v luxusních vozech vyjeli kontrolovat odpočívky, kde u zaparkovaných kamionů nařezáním plachet zjišťovali, co vozidla převáží," sdělila policejní mluvčí Lenka Sikorová.

 

15

GALERIE: Gang přepadával kamiony na D1

Zdroj: Policie ČR

Gang kradl na D1

Vykradené kamiony

Hodnocení:

 

V České republice jeho členové nejčastěji měli krást ve Středočeském, Plzeňském, Jihomoravském, Moravskoslezském kraji a kraj Vysočina. Přepadávali nejčastěji kamiony na odpočívadlech u dálnic D1 a D5. Snahy o dopadení zločinců zaměstnaly téměř 200 policistů z České republiky, Polska, i jiných států Evropy. Prohledávali byty, garáže, suterény a nejrůznější technické místnosti.

 

Zločinci kradli především elektroniku, značkové oblečení, kosmetiku, motorové pily, pneumatiku a dokonce i stavebnici Lego! Policie předpokládá, že je gang spojený i s obrovskou loupeží této stavebnice na parkovišti benzinové stanice u dálnice D11. Zloději zde poprvé ukradli třináct palet Lega v hodnotě milion a půl korun. V druhém případě zmizelo neméně devět palet.

 

Teď to však vypadá, že tomu policisté konečně učinili přítrž. "Policisté zadrželi deset osob, přičemž některé z nich přímo v hale, kterou používali pro uskladnění odcizených věcí," doplnila Sikorová. Zadržení byli polské státní příslušnosti. Na území obcí Gorzów Wielkopolski, Łagodzina a Skwierzyny také zajistili několik luxusních vozů značky Porsche, Audi, Mercedes a BMW a také zboží přesahující částku tři miliony korun.

 

 

Akce polské policie se zúčastnili i čeští policisté. "Všem zadrženým bylo sděleno obvinění z účasti v organizované zločinecké skupině, a také obvinění z účasti na krádeži zboží na území Rakouska a Polska a také pomoci při ukrývání a prodeji tohoto zboží," doplnila Sikorová. Všichni obvinění putovali do vazby na dobu tří měsíců.

mj TN.cz