Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Úspěšný zátah

Gang zásoboval drogami celou ČR, policisté objevili i zlaté cihly!

Královéhradečtí kriminalisté společně se zásahovou jednotkou zadrželi minulý týden na Hodonínsku skupinu čtyř lidí, která vyráběla a do celé ČR distribuovala pervitin.

Policistům se tak podařilo přerušit významnou drogovou trasu z jižní Moravy do celé ČR, informovala ve středu dopoledne policejní mluvčí Ivana Ježková. Při domovních prohlídkách a na účtech obviněných policie zajistila věci a peníze pocházející zřejmě z prodeje pervitinu v celkové hodnotě téměř šest milionů korun. Policie při zátahu našla i zlaté cihly.

 

"Podařilo se nám zrušit zdroj na samém počátku, to se příliš nestává," řekla Ježková. Vyšetřování hradeckým policistům trvalo přes rok.


GALERIE: Varna pervitinu na Hodonínsku

1
/
8
Zdroj: Policie ČR
Varna pervitinu na Hodonínsku - 1"Do Jihomoravského kraje se královéhradečtí kriminalisté dostali postupným rozkrýváním odběratelské sítě, a to od koncových uživatelů přes drogové dealery, až se propracovali k informacím o velmi dobře vybavené laboratoři, ve které obvinění zvládli za jeden a půl roku vyrobit téměř 2,5 kilogramu drogy," uvedla Ježková.

 


Dva muže a dvě ženy policie obvinila z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hlavními organizátory jsou sedmadvacetiletá žena a šestačtyřicetiletý muž z Brněnska, kteří pervitin vyráběli z léků obsahujících pseudoefedrin dovážených z Polska.


Další dva obvinění, čtyřiadvacetiletý muž a stejně stará žena, jim pomáhali. Hlavním organizátorům hrozí až 18 let vězení, zbylým dvěma obviněným až 12 let. Podle policie vyráběli velmi kvalitní a tedy žádaný pervitin. Nikdo z obviněných není uživatelem drog.


Hlavní obviněné zadržela policie při činu, když byli v závěrečné fázi výroby drogy. "Měli v plánu vyrobit ten den něco přes 400 gramů pervitinu. V prostorách, kde byli hlavní organizátoři zadrženi, jsme zajistili předměty a chemikálie, které tvoří technologický celek potřebný k výrobě drogy pervitin," uvedla Ježková.

 

Dealer posílal do Rakouska marihuanu poštou. Připomeňte si reportáž TV Nova z konce května:

tn.cz / ČTK