Nové záběry

Gang zlodějů ve středních Čechách řádil už dřív! Lidé vytvořili hlídky

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
Publikováno 2. 1. 2020
Téma:

Policie vydala doporučení pro obyvatele obcí jižně od Prahy, kde řádí gang zlodějů. Měli by používat časové spínače na světla, kamery a alarmy. Také si mají všímat čehokoli neobvyklého. Zloději mají mít na svědomí přes 60 vykradených domů. Podle informací TV Nova by mohlo jít o zahraniční skupinu, která se na střední Čechy zaměřila už v minulosti.

Nové zveřejněné záběry ukazují trojici mužů, která skáče přes plot a utíká do zahrady. Měli by být součástí gangu zlodějů, který řádil v Průhonicích. Na vykradení domu jim stačilo jen pár minut. Podle kriminalistů se jedná o skupinu většího počtu lidí. 

 

Naposledy udeřili večer před Silvestrem, kdy vykradli dva domy. Od září jich je už 63. Praha-venkov-jih se v porovnání s ostatními regiony středních Čech opravdu vymyká. Mezi nejpostiženější obce patří Jesenice, Průhonice, Sulice, Mirošovice.

 

Lidé už jsou zoufalí. Vytvořili sousedské hlídky, najali bezpečnostní agenturu a napsali dopis policejnímu prezidentovi. "Ukradli peníze a šperky za 150 tisíc korun," popsala majitelka jednoho z vykradených domů.

 

Podobnou sérii nezaznamenali středočeští policisté poprvé. Vůbec největší se odehrála před sedmi roky v okolí Velké Dobré na Kladensku. Vykradeny tam tehdy byly desítky domů včetně těch patřících známým osobnostem. "Navečer, v osm hodin to bylo. To mně vykradli. Asi si mě vypozorovali," řekl TV Nova bývalý hokejista Milan Hnilička.

 

 

Dopaden nikdo nebyl. Policisté si myslí, že může jít o stejnou bandu. Modus operandi, tedy způsob provedení zločinu, je prakticky stejný. Stejný je i zájem zlodějů - výhradně hotovost, šperky.

 

Dobře organizované gangy zaměřující se na podobnou trestnou činnost často pocházejí z Balkánu. Křižují Evropu, vždy po čase zmizí a přesunou se jinam. Dopadnout se je daří jen výjimečně.

TN.cz